Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozbój

fot.policja
Jechał pociągiem „na gapę”, więc jego podróż z Opola do Szczecina zakończyła się w Sochaczewie. Dwaj mężczyźni, których poznał i spożywał z nimi alkohol przy stacji PKP, pobili go i ukradli dwa plecaki z odzieżą i przyborami osobistymi. Policjanci ustalili i zatrzymali jednego z napastników. Mieszkaniec gminy Teresin usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie zarzut rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie drugiego ze sprawców jest kwestią czasu.
W ubiegłym tygodniu na stacji PKP w Sochaczewie wysiadł z pociągu 24 – letni mężczyzna. Jechał z Opola do Szczecina, ale z powodu braku biletu, jego podróż zakończyła się w Sochaczewie. W oczekiwaniu na kolejny pociąg postanowił napić się alkoholu z poznanymi w rejonie stacji mężczyznami.

W drodze do sklepu monopolowego został przez nich zaatakowany i pobity. Napastnicy zabrali mu  dwa plecaki z odzieżą, przyborami osobistymi i telefonem komórkowym. Pomocy pokrzywdzonemu udzieliły osoby, które widziały moment rozboju.

Policjanci rozpoczęli ustalenia osób odpowiedzialnych za przestępstwo. Jednym z zatrzymanych jest 35 – letni mieszkaniec gminy Teresin. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzut rozboju do którego się przyznał. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Po zapoznaniu się z materiałami sprawy, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres dwóch miesięcy.

Policjanci cały czas intensywnie pracują nad zatrzymaniem drugiego z podejrzanych.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz