Teraz na ludowo

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Ludowej “ZLOT FOLK”. To nowa propozycja wśród konkursów wokalnych SCK. Tematyka konkursu nawiązuje do tradycji ludowych. Pierwsza edycja, w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią, ma formułę online. Docelowo czas trwania konkursu przewidziany jest na trzy dni, w trakcie których na uczestników będzie czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji.

„ZLOT FOLK” ma na celu promowanie i rozpowszechnianie kultury ludowej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs skierowany jest do osób, które na co dzień nie zajmują się tematyką ludową, a chciałyby bliżej poznać tą piękną polską tradycję. W pierwszej edycji mogą wziąć udział wyłącznie soliści. Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie piosenki ludowej i zgłoszenie nagranego utworu (może to być piosenka, pieśń lub przyśpiewka ludowa) za pośrednictwem Internetu. Utwory muszą być zakorzenione w polskiej tradycji ludowej – to jedno z podstawowych kryteriów oceny uczestników. Jury konkursu weźmie również pod uwagę: muzykalność, dykcję oraz wyczucie rytmu. Równie ważna będzie interpretacja tekstu, wizerunek sceniczny, a także ogólne wrażenie artystyczne.

Uczestnicy konkursu oceniani będą w pięciu kategoriach wiekowych: 1. przedszkola i klasy „0”; 2. szkoły podstawowe klasy 1-3, 3. szkoły podstawowe klasy 4-6; 4. szkoły podstawowe – klasy 7-8; 5. szkoły ponadpodstawowe.
Zgłoszenie, w postaci linku do nagrania na youtube.pl (plik niepubliczny) oraz kartę zgłoszenia i klauzulę RODO, należy wysłać drogą mailową w terminie do 23 maja na adres:
zlotfolk.sck@gmail.com

Spośród uczestników konkursu jury wyłoni laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w każdej kategorii wiekowej. Laureaci otrzymają nagrody, statuetki i dyplomy. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 31 maja br. o godz. 12.00 na stronie internetowej sck.sochaczew.pl oraz profilu SCK i Folklorek na Facebooku.
Warto dodać, że w przyszłym roku ZLOT FOLK trwać będzie trzy dni. W konkursie prezentować będzie można śpiew ludowy, tańce, zabawy oraz muzykę na żywo. Odbędą się warsztaty z tańca, śpiewu, krawiectwa, rękodzieła czy wiedzy ludowej. Będą mogli w nich uczestniczyć wszyscy, którzy zgłosili się do udziału w ZLOT FOLK. Trzeciego dnia odbędzie się piknik, podczas którego zajrzeć będzie można na stoiska z rękodziełem artystycznym, folklorystycznym, pojawią się też animatorzy dla dzieci.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Sochaczewskiego Centrum Kultury pod adresem: sck.sochaczew.pl

Koordynatorkami konkursu są Katarzyna Proch i Kinga Przybylska – instruktorki Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek”.

Iza Strzelecka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz