Spisują źródła ciepła

fot.pixabay

WYSZOGRÓD Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród poinformował mieszkańców, że od 5 maja do 5 czerwca trwa inwentaryzacja źródeł ciepła. Jest to obowiązkowe zadanie dla wszystkich posiadaczy budynków i lokali ogrzewanych indywidualnie.

W lokalach lub budynkach, których użytkownicy uniemożliwią przeprowadzenie inwentaryzacji, przyjmuje się, że korzystają z ogrzewania z wykorzystaniem źródeł pozaklasowych, czyli tzw. „kopciuchów”.

Inwentaryzacja dotyczy wszystkich gmin i ma na celu opracowanie zadań zmierzających do poprawy jakości powietrza na obszarze całego województwa mazowieckiego. Jej celem jest zlokalizowanie wszystkich źródeł niskiej emisji (lokalnych kotłowni węglowych i pieców grzewczych). Na terenie Wyszogrodu i jego gminy realizować inwentaryzacje będą ankieterzy firmy JK Inspect. Pracownicy ci posiadają identyfikatory wystawione przez Urząd Gminy, celem uniknięcia oszustów. Nie będą wchodzić do domów, ale spisywać ankiety, przy zachowaniu wszelkich norm sanitarnych, przed domami.

W związku z aktualnym stanem epidemii istnieje też możliwość bezpiecznego udziału w badaniu poprzez zdalne wypełnienie takiej ankiety online.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz