Sochaczewscy lekkoatleci startowali w Gdańsku

22 maja 2021 roku w Gdańsku odbył się Memoriał Żylewicza. Prestiżowa impreza lekkoatletyczna ujęta w europejskim kalendarzu startowym, wchodząca w cykl mityngów europejskich EA. Dostępna tylko dla zawodników posiadających klasę sportową drugą lub wyższą. W zawodach tych wystartowała zawodniczka KM Aktywni Sochaczew – Julia Skomiał.

Julia coraz pewniej i odważniej wkracza do dorosłego lekkoatletycznego Świata. Zawodniczka KM „Aktywni” Sochaczew wystartowała w dwóch konkurencjach tj. biegu na 100 i 200 metrów. Starty można uznać z udane, choć jak to w sporcie nieraz bywa pozostaje mały niedosyt i odnosi się wrażenie że można było lepiej. Tego dnia po prostu lepiej (szybciej) się nie dało, z wielu przyczyn utrudniających sprinterskie zmagania.
Warto zaznaczyć że w tych prestiżowych zawodach wystartowało wiele zawodniczek i zawodników z kadry narodowej oraz zawodników już „ocierających się” o reprezentację kraju w kategoriach wiekowych juniora, młodzieżowca czy nawet seniora.
Bieg na 100 metrów Julia ukończyła na 7 pozycji z wynikiem 12.88 przy wietrze -0.1 m/s. W swoim drugim starcie na dystansie dwa razy dłuższym była również 7 z wynikiem 27.02 (rekord życiowy poprawiony o 2.91 sek) przy wietrze -0.9 m/s. Bieg drugi pozwolił uzyskać Julii trzecią klasę sportową na 200 metrów.
Starty w gronie najlepszych polskich (i nie tylko bo na starcie stanęła również reprezentantka Jordanu) sprinterów są niesamowitą lekcją i wyzwaniem dla młodych zawodników posiadających duże umiejętności – takie jak Julia. Do takich startów trzeba się przyzwyczaić, takie imprezy trzeba „obiegać” i efekty treningowej pracy na pewno przyniosą oczekiwany przez nas skutek już niebawem.
Rywalizacja dzieci i młodzieży odbywała się w formie sztafet szwedzkich (100-200-300-400 metrów). Znakomicie spisała się w nich ekipa KM Aktywni Sochaczew – rocznik 2008.
Dziewczyny biegały w składzie Maria Dudkowska (100), Dominika Karbowiak (200), Patrycja Ptaszyńska (300) i Natalia Hoyer (400). W gronie 9 sztafet z całej Polski zajęły 3 miejsce w memoriale. Biegi stały na mocnym i wyrównanym poziomie. Dla zawodniczek był to niesamowity sprawdzian i wyzwanie. Spisały się znakomicie. Mimo sporej tremy jaka dopadła młode zawodniczki, na bieżni zostawiły dużo serca i finalnie mogły cieszyć się z brązu i drobnych upominków.
Kolejne starty młodzieży KM Aktywni Sochaczew w najbliższym czasie. Zapraszamy na bezpłatne treningi kontakt tel. 697296626.
KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.
Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przesłanie dowolnej kwoty na konto klubu.
72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 – tytułem „wpłata na sekcję młodzieżową”. Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.
Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz