Smaczna woda zdrowia doda

fot.pixabay

Picie minimum 2 litrów wody jest niezbędne dla naszego zdrowia, prawidłowego funkcjonowania mózgu, nerek i wszystkich tkanek. Możemy kupować butelkowaną, ale trzeba ją do domu donieść, a poza tym kolekcjonujemy kolejne plastikowe opakowania. Może lepiej zastanowić się nad wodą z kranu?

Dostarczanie smacznej, bezpiecznej dla zdrowia wody jest obowiązkiem każdego przedsiębiorstwa wodociągowego. W stosownych rozporządzeniach Ministra Zdrowia i Ministra Ochrony Środowiska, a także Wód Polskich, określone są wymagania jakościowe wody. Podane są tam najwyższe dopuszczalne stężenia określonych składników, których zawartość w wodzie jest badana. Określona jest też częstotliwość wykonywania badań i ich zakres.

Technolog, który sprawuje nadzór nad procesem produkcji wody, musi i chce mieć pewność, że proces ten nie jest w żaden sposób zaburzony i woda dostarczana mieszkańcom spełnia wymagania jakościowe. Podobnie jest w przypadku współpracy z wydziałem wykonawstwa i utrzymania sieci. Jeśli trzeba wykonać analizę wody z nowo wybudowanego przyłącza lub odcinka sieci po usunięciu awarii, wówczas pobierana i badana jest próbka wody. Dzięki temu, że sochaczewska Spółka ma swoje profesjonalne laboratorium, badania mogą być wykonywane dostatecznie często.

Woda produkowana przez „ZWiK-Sochaczew” Sp. z o. o. spełnia wszelkie wymagania zdrowotne. Jej jakość jest przez Spółkę kontrolowana zarówno w punkcie wyjścia ze stacji uzdatniania wody, jak również w wielu punktach monitoringowych w mieście.

Niestety w niektórych budynkach mieszkalnych instalacja wodna może mieć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Ze względu na to, że   tak naprawdę nie wiadomo, w jakim jest ona stanie. To może przyczynić się do pogarszania walorów smakowych i jakościowych wody płynącej z kranu. Jest to jednak niezależne od wodociągów. Jeśli mamy więc wątpliwości, co do stanu instalacji wodnej we własnym domu, lepiej przegotujmy wodę. W przeciwnym razie śmiało możemy pić prosto z kranu.

ZWiK Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz