Sesja o św. Maksymilianie

NIEPOKALANÓW Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Miejscu Pamięci Auschwitz oraz Centrum św. Maksymiliana w Harmężach organizuje 28 maja sesję online poświęconą ojcu. Maksymilianowi Kolbe. „Świadectwo” to tytuł tej sesji edukacyjnej poświęconej postaci franciszkanina, który 80 lat temu został osadzony i zamordowany w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Wydarzenie odbędzie się na platformie zoom. Całość będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski. Początek o godzinie

16.00 zainauguruje Andrzej Kacorzyk, dyrektor MCEAH, oraz ojciec Krzysztof Janas, gwardian klasztoru franciszkanów w Harmężach.

Potem o przedmiotach związanych z życiem religijnym więźniów KL Auschwitz opowie Agnieszka Sieradzka, przedstawiając Zbiory Miejsca Pamięci. Różaniec o. Kolbego zaprezentuje ks. Mariusz Kiszczak, proboszcz parafii Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Po przerwie o godzinie 17.00 odczyt Teresy Wontor-Cichy z Centrum Badań Miejsca Pamięci na temat „Śladami o. Maksymiliana Kolbego w KL Auschwitz. Po niej o rodzinnej pamięci o ojcu Kolbe   rozmowa ojca Jana Marii Szewka z Joanną Woźniak, krewną ojca Maksymiliana. Na koniec wspomnienie na temat Celi nr 18 w podziemiach Bloku Śmierci – odczyt dr Marii Martyniak z MCEAH.

Termin zgłoszeń do uczestniczenia w sesji   przesyłać do 25 maja. Po tym terminie chętni otrzymają e-mail z linkiem do udziału w spotkaniu. Udział w sesji jest bezpłatny.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz