Rodzina zastępcza przedstawiona w rysunku

„Odczaruj dziecięcy świat – moja wizja rodziny zastępczej” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie. Został on zorganizowany w ramach trwającej kampanii „Bądź nadzieją na miłość” dofinasowanej ze środków Fundacja EY.

Powołana przez dyrekcję placówki komisja konkursowa dokonała oceny 76 prac nagradzając następujących uczestników konkursu: w kategorii wiekowej do lat 7 – I miejsce zajęła Lena Wasilewska, lat 7, wyróżnienie otrzymała Lena Piecka, lat 7. Nagrodę specjalną starosty sochaczewskiego przyznano Kamilowi Gajownik lat 6. W kategorii wiekowej 8-12 lat – I miejsce ex aequo zajęli Adam Sałyga lat 10 oraz Zuzanna Mleczarek lat 10, wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Kołecka, lat 10; Radosław Połeć, lat 11; Karol Górecki, lat 10. Nagrodę specjalną starosty przyznano Lilli Florczak lat 12. Natomiast w kategorii wiekowej 13-18 lat – I miejsce zajęła Weronika Górska, lat 17 a wyróżnienie otrzymała Zuzanna Woźnicka, lat 13. Nagrodę specjalną starosty otrzymał Jakub Zwoliński lat 18. Organizator dodatkowo przyznał nagrody specjalne, które otrzymują Antoni Orliński lat 10 oraz Pola Grabarek lat 8.

Należy nadmienić, iż wyboru prac przyznanych jako nagród specjalnych w poszczególnych trzech kategoriach dokonała osobiście Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, która przyznała, że to był bardzo trudny wybór, bo wszystkie prace zasługują na wyróżnienie i nagrodę. Nie kryła wraz z obecnym na rozstrzygnięciu konkursu Tadeuszem Głuchowskim, wicestarostą zachwytu nad pracami. Skierowali też podziękowania do opiekunów i rodziców nagrodzonych młodych osób, za to, że Ci wspierają dzieci i zachęcają do udziału w tego typu konkursach. – Oglądając te wszystkie prace plastyczne widać, że macie talent, że ta iskra i pasja do malowania w was jest. Gratuluję wszystkim nagrodzonym – mówiła podczas konkursu j. Gonta.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w minioną środę, 19 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 65. Oczywiście organizatorzy zadbali o zachowanie wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa – w rygorze obowiązujących przepisów sanitarnych przeciw Sars-Cov-2.

Warto jednocześnie podkreślić, iż zwycięskie prace zostaną wydane w przygotowywanym przez PCPR kalendarzu ściennym na rok 2022.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz