Ptasie poranki – ornitologiczne spacery dla dorosłych i dzieci

Reklamy

Zapraszamy do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli na ornitologiczne spacery dla dorosłych i dzieci od 7 roku życia.

Pierwsze „Ptasie poranki” obędą się 30 maja, w godzinach 10:15-11:15, kolejne raz w miesiącu, aż do września – 20 czerwca, 25 lipca, 22 sierpnia, 26 września. Zajęcia łączą formę terenowej, edukacyjnej pogadanki z obserwacjami ptaków, zapoznając uczestników z latającymi mieszkańcami Parku w Żelazowej Woli. Podczas każdego ze spotkań wspólnie z prowadzącym, doświadczonym ornitologiem, Sławomirem Kasjaniukiem miłośnicy ptaków będą odkrywać ich zwyczaje, nauczą się rozpoznawać je po sylwetkach i głosie, a także zaobserwują zmiany zachodzące w parkowej przyrodzie oraz zachowaniach tych zwierząt w zależności od pory roku.

Obserwacje będą wpisywane przez prowadzącego do portalu www.ornitho.pl, bazy internetowej, z której korzystają naukowcy. W ten sposób nasi goście będą mogli wrócić wirtualnie do tematyki zajęć i przypomnieć sobie ich treści oraz przyczynić się do rozwoju nauki.

Na pierwszym spotkaniu zatytułowanym „Pisklęta i podloty”, uczestnicy dowiedzą się jak wyglądają pierwsze tygodnie życia ptaków, czego uczą się od swoich rodziców i jak długo pozostają pod ich opieką. Poznają też różnice w upierzeniu poszczególnych gatunków w zależności od wieku, a następnie dyskretnie i ostrożnie spróbują podejrzeć je w tym trudnym i pełnym rozmaitych niebezpieczeństw okresie życia.

Wejściówki upoważniające do udziału w zajęciach można rezerwować na stronie www.bilety.nifc.pl, ich koszt to 10 zł. Do wejściówki należy dokupić bilet wstępu do parku (normalny: 10 zł, ulgowy: 7 zł, bilet specjalny dla mieszkańców miasta i gminy Sochaczew: 2 zł).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz