Przed nami realizowana ze środków rządowych inwestycja. 3 kilometry drogi powiatowej w gminie Młodzieszyn do remontu

Promesę na kwotę 1 173 600,08 zł  przyznaną z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont drogi powiatowej w gminie Młodzieszyn przekazał w piątek 7 maja, poseł Maciej Małecki . Dzięki otrzymanemu wsparciu samorząd powiatowy będzie mógł wyremontować ok. 3-kilometrowy fragment drogi na odcinku Mistrzewice – Helenka.

To środki na pierwszą z czterech inwestycji drogowych, które w tym roku będą realizowane na terenie powiatu sochaczewskiego z dofinansowaniem z RFRD. Łączna, przyznana kwota blisko 2,5 miliona złotych pozwoli na wyremontowanie dróg w gminie Młodzieszyn, Brochów i Rybno.

–  Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o przyznanym dofinansowaniu. Poprzez takie rządowe programy zyskują przede wszystkim mieszkańcy naszego powiatu. Drogi są remontowane, przebudowywane, a to jest naszym priorytetem. Cieszymy się, że zwiększa się dzięki temu przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników. Przybywa chodników i ścieżek rowerowych, dzięki czemu komfortowo mogą poruszać się tak piesi, rowerzyści, jak i zmotoryzowani – podkreślała starosta Jolanta Gonta, kierując też słowa podziękowania dla posła Macieja Małeckiego, który jest patronem naszych spraw, niezmiennie i z troską wspiera nasze starania w dążeniu do rozwoju ziemi sochaczewskiej.

– Jestem niezmiernie wdzięczna, że kolejny raz tak duże środki wpływają na teren powiatu, środki rządowe, które, pozwolą wykonać nam ważne zadania tak, aby polepszyć życie mieszkańców. Droga była remontowana etapami, teraz czas na kolejne prawie 3 kilometry. Za chwilę inwestycja się rozpocznie. Planujemy, żeby do końca sierpnia drogę oddać mieszkańcom do użytku – mówiła na spotkaniu z mieszkańcami starosta J. Gonta.

– Ponownie dzięki rządowym środkom możemy rozpocząć realizację kolejnych potrzebnych naszym mieszkańcom inwestycji drogowych. Tym razem będzie to 3 – kilometrowy odcinek drogi powiatowej Mistrzewice – Helenka na terenie gminy Młodzieszyn, na remont, którego miałem zaszczyt przekazać symboliczny czek na kwotę 1 173 600,08 zł. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, z którego te pieniądze pochodzą jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów. Cieszę się, jako poseł ziemi sochaczewskiej, że tak duże nakłady trafiają także na drogi naszego powiatu. Gratuluje samorządowcom, że tak profesjonalnie po te środki wnioskują, sprawnie nimi rozporządzają, czego efekty widzimy w postaci nowych, wyremontowanych dróg. Wszystko dla bezpieczeństwa i podniesienia standardu życia naszych mieszkańców – komentuje wiceminister w Ministerstwie Aktywów Maciej Małecki.

Pieniądze, jakie trafiają z rządowego wsparcia do gminy Młodzieszyn są to spore kwoty, o czym mówiła Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn. Stąd też w imieniu własnym i mieszkańców wójt Monika Pietrzyk podziękowała za tę pomoc ministrowi Małeckiemu, ale także za bardzo dobrą współpracę samorządową staroście Jolancie Gonta, bo jak zaznaczyła remonty dróg powiatowych na terenie gminy Młodzieszyn są przeprowadzane sukcesywnie. Wójt wspomniała też o radnych i sołtysie, którzy zabiegali, by kolejne odcinki tej 9-kilometrowej drogi były sukcesywnie remontowane.

W spotkaniu z ministrem uczestniczyli m.in. starosta sochaczewski Jolanta Gonta, członek Zarządu Powiatu Bożena Samson, wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk, okoliczni mieszkańcy a także sołtys wsi Mistrzewice Andrzej Adamczyk.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz