Pokazali wielkie serce

fot. UG Teresin

Teresin – Sołectwo Teresin dołączyło do akcji zbierania nakrętek. Przed budynkiem sklepu Fuks w Teresinie, gdzie zbiegają się ulice Szymanowska i Rynkowa, zamontowane zostało czerwone, metalowe serce, które zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni mogą zapełniać plastikowymi nakrętkami. Pomysł podrzuciła sołtys i jednocześnie radna Katarzyna Klata oraz Rada Sołecka Teresina.

To nie pierwsze takie miejsce w Gminie Teresin

Nie jest to pierwsze publiczne miejsce, gdzie można takie nakrętki wrzucać – znajdziemy je także w Elżbietowie, Budkach Piaseckich i Topołowej. Zbieranie plastikowych nakrętek stało się prawdziwym społecznym fenomenem, służącym dobrej sprawie. Podobnie jak w przypadku pozostałych serc z terenu naszej gminy, dochód ze sprzedaży nakrętek zebranych w tym miejscu, przekazany zostanie na pomoc Kacperkowi Olaczkowi, który zmaga się z poważną chorobą i wymaga codziennej rehabilitacji, opieki i sprzętu specjalistycznego.

– Pokażmy tak wielkie serca, jak sam pojemnik, przybywajmy licznie w to miejsce i wspólnie pozbądźmy się odkładanych, zalegających korków, by w tak prosty sposób pomóc potrzebującym – mówi teresińska radna Katarzyna Klata, jedna z organizatorek całego przedsięwzięcia.

UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz