Podziękowania za ofiarność

Fot. KPPSP Sochaczew

W Komendzie Powiatowej PSP w Sochaczewie w piątek, 21 maja, miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Podczas uroczystości zostały wręczone awanse na wyższe stopnie, odznaczenia i nagrody na strażaków z Sochaczewa. Zbiórka rozpoczęła się złożeniem przez dowódcę uroczystości meldunku, który przyjął bryg. Rafał Zimochocki, naczelnik Wydziału Technicznego w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Następnie wprowadzono poczet sztandarowy oraz wysłuchano hymnu państwowego. Wszystkich obecnych przywitał st. bryg. Piotr Piątkowski, komendant Powiatowy PSP w Sochaczewie.

Mam szczególną satysfakcję, że spotkaliśmy się w rozbudowanej komendzie, bo o tę inwestycję zabiegałem od kilku lat. Rządowa dotacja uzupełniona środkami powiatu i miasta pomogły w poprawie warunków służby naszych strażaków. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam. Wracajcie cali i zdrowi do Waszych rodzin z każdej akcji. Niech święty Florian ma Was zawsze w swojej opiece – powiedział poseł Maciej Małecki, który w imieniu Macieja Wąsika, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych wręczył sochaczewskim strażakom medale i awanse na wyższe stopnie służbowe. Medalem srebrnym Za Długoletnią Służbę odznaczony został: asp. Maciej Bober

Brązową odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej zostali odznaczeni: asp. sztab. Damian Zimochocki, asp. Maciej Bober, Jolanta Gonta, Piotr Osiecki oraz dh Andrzej Tkaczyk. Dyplom okolicznościowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał: st. ogn. Roman Tomaszewski a grawerton okolicznościowy Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie z okazji 20-lecia służby otrzymali: st. ogn. Ewa Paduch i st. ogn. Radosław Jamka.

Podczas zbiorki wręczono także awanse na wyższe stopnie służbowe, awansowani zostali:

na stopień starszego kapitana – kpt. Hubert Ofman, na stopień kapitana – mł. kpt. Arkadiusz Ciechaniak, na stopień aspiranta – mł. asp. Jarosław Modrzejewski, na stopień aspiranta – mł. asp. Krzysztof Wojciechowski, na stopień starszego ogniomistrza – ogn. Paweł Olczak, na stopień starszego ogniomistrza – ogn. Robert Rutkowski, na stopień ogniomistrza – mł. ogn. Tomasz Deka, na stopień ogniomistrza – mł. ogn. Albin Górski, na stopień ogniomistrza – mł. ogn. Mariusz Kopczyński, na stopień ogniomistrza – mł. ogn. Paweł Moskwa, na stopień ogniomistrza – mł. ogn. Sebastian Nalborski. na stopień ogniomistrza – mł. ogn. Dariusz Orliński, na stopień ogniomistrza – mł. ogn. Mariusz Rosa, na stopień ogniomistrza – mł. ogn. Tadeusz Sejdak, na stopień starszego strażaka – str. Eryk Wojda a na stopień starszego strażaka – str. Mateusz Starak.

opr. dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz