Podpisano umowę na budowę hali sportowej

To będzie największe przedsięwzięcie budowlane w ostatnich latach, realizowane przez samorząd powiatowy. Już wkrótce ruszy budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie. Tym samym największa szkoła ponadpodstawowa w powiecie zyska pełnowymiarowy obiekt. W poniedziałek, 31 maja br. w sochaczewskim Starostwie uroczyście podpisano umowę z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowym „HEGOR” Sp. z o.o. z Sochaczewa. Inwestycja będzie kosztować blisko 9 mln złotych. W specjalnym briefingu prasowym z okazji podpisania dokumentu uczestniczył Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.

Budowa hali wraz z łącznikiem i pomieszczeniami towarzyszącymi przy istniejącym budynku ZS CKP rozpocznie się już w czerwcu br. Hala sportowa składać się będzie z centralnego boiska sportowego o wymiarach 20 m x 40 m przystosowanego do rozgrywania spotkań w dyscyplinach takich jak: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, badminton. Pozostałe wyposażenie hali to oczywiście m.in. drabinki gimnastyczne, piłkochwyty, siatki ochronne na okna i trybuny, kotary grodzące, siedziska na trybuny oraz tablica wyników sportowych. Powstać ma też zatoka dla osób niepełnosprawnych, szatnie z natryskami, toalety. Na piętrze wybudowane zostaną pomieszczenia magazynowe, toalety, pomieszczenia porządkowe, trybuny sportowe przeznaczone dla 136 osób, szatnie. Będzie też sala ćwiczeń, siłownia, sala fitness oraz sala konferencyjna. Na parterze powstanie wiatrołap, hol, pomieszczenia porządkowe, kotłownia gazowa, szatnia i magazyn sprzętu sportowego. Powierzchnia zabudowy dla budynku projektowanego wynosi 1 416,70 m2, powierzchnia użytkowa (parter) 1 300,90 m2, zaś powierzchnia użytkowa piętra 306,00 m2. Teren szkoły zostanie powiększony o dodatkowe miejsca parkingowe przy hali sportowej. Przewidywany termin zakończenia realizacji inwestycji to koniec 2022 roku.

Firma HEGOR Sp. z o.o., która zrealizuje budowę to Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe z siedzibą w Sochaczewie założone w 1988 roku. Od początku swojego istnienia HEGOR jest firmą budowlaną. Specjalizuje się w wznoszeniu nowych obiektów w zakresie budownictwa mieszkaniowego „pod klucz”, kompleksowym wykonywaniu robót remontowo-adaptacyjnych z wszelkimi instalacjami, realizuje przedsięwzięcia w zakresie średnio kubaturowego budownictwa przemysłowego. Spółka HEGOR posiada certyfikat autoryzowanego producenta konstrukcji aluminiowych w technologii YAWAL System oraz w systemach KBS. A także, otrzymany w 2004 r. Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej NCAGE 0504H. Firma ma już na swoim koncie budowę obiektów sportowych na terenie naszego powiatu, jak również na Mazowszu m.in. wybudowali wielofunkcyjną salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Gawłowie oraz salę gimnastyczną wraz z zapleczem rehabilitacyjnym dla potrzeb Socjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie.

Jak informuje starosta sochaczewski Jolanta Gonta: – Powiat tę ważną inwestycję realizuje w części ze środków własnych, ale nie byłaby ona możliwa, gdyby nie 5-milionowy wkład z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którego pozyskaniu wspierał nas znów poseł Maciej Małecki. Jak zaznaczyła starosta: – Zawsze możemy liczyć na jego pomoc. Minister Maciej Małecki jest patronem naszych spraw i z troską oraz pietyzmem wspiera powiat w działaniach mających na celu rozwój naszej lokalnej społeczności. Kolejnym przykładem na to jest budowa hali sportowej, na którą podpisaliśmy właśnie umowę z wykonawcą.

Obecny przy podpisaniu umowy wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki, wyraził swoje zadowolenie, że rusza realizacja tak ważnej inwestycji jak budowa pełnowymiarowej hali sportowej w Sochaczewie. Zaznaczył, że bardzo cieszy go fakt, iż rządowe środki trafiające do samorządów wspierają rozwój nie tylko infrastruktury drogowej, ale także oświatę, kulturę, sport.

Podpisy pod umową złożyli: starosta sochaczewski Jolanta Gonta, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, skarbnik powiatu Teresa Pawelak oraz prezes firmy Hegor Grzegorz Felczak. Towarzyszyli im też m.in. wiceminister w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kierzkowski, dyrektor ZS CKP Julia Jakubowska.

Hala sportowa przy ZS CKP wykorzystywana będzie przede wszystkim do prowadzania zajęć wychowania fizycznego w ramach godzin lekcyjnych oraz zajęć pozalekcyjnych takich jak: SKS, zajęcia rekreacyjne, treningi. Projektowaną halę będzie można dodatkowo wykorzystać do organizacji imprez środowiskowych o charakterze rekreacyjnym, organizacji imprez widowiskowo-estradowych oraz organizacji wystaw okolicznościowych. Pozwoli to na zaspokojenie potrzeb mieszkańców, związanych z korzystaniem z obiektów sportowych, które służą wypoczynkowi, rekreacji oraz stanowią miejsce spędzania wolnego czasu. W wyniku realizacji projektu nastąpi poprawa jakości i dostępności do infrastruktury sportowej.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz