Piknik w domu przy ulicy Matejki

Symboliczne przecięcie wstęgi, poświęcenie oraz piknik integracyjny. W poniedziałek 31 maja w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Antares”, mieszczącej się przy ul. Matejki, odbyło się wyjątkowe spotkanie.

– Dzieci wprowadziły się tutaj jeszcze przed Wielkanocą. Jednak ze względu na pandemię nie mogliśmy zrobić oficjalnego otwarcia. Postanowiliśmy zatem przełożyć to wydarzenie i połączyć je z Dniem Dziecka – mówi dyrektor placówki, Kamila Gołaszewska-Kotlarz.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali starosta sochaczewski Jolanta Gonta, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, zastępca burmistrza Marek Fergiński oraz Kamila Gołaszewska-Kotlarz. Na pikniku obecni byli też m.in. przewodniczący rady powiatu Andrzej Kierzkowski, przewodniczący rady miejskiej Sylwester Kaczmarek, wójt gminy Iłów Jan Paweł Kraśniewski. Nowy dom poświęcił proboszcz parafii pw. św. Józefa Robotnika w Chodakowie – ks. Józef Staniszewski.

Goście przybyli z licznymi prezentami. Wychowankowie domu zaprezentowali część artystyczną. Był przepyszny tort, a także coś bardziej wytrawnego z grilla. Potraw z rusztu doglądali sochaczewscy rugbiści.

– Nasz dom jest przystosowany dla czternaściorga dzieci. Obecnie znajduję się w nim komplet mieszkańców. Wychowankowie, którzy mają porównanie z dawnym domem w Giżycach, są bardzo zadowoleni z panujących tu warunków. Na dzisiejsze spotkanie integracyjne w naszym ogrodzie, oprócz przedstawicieli władz samorządowych i pracowników pomocy społecznej, zaprosiliśmy także sponsorów placówki oraz naszych sąsiadów z ul. Matejki, tak aby mogli w dogodnych warunkach poznać się i porozmawiać z mieszkającymi tu dziećmi. Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie – dodaje dyrektor Kamila Gołaszewska-Kotlarz.

źródło i fot.: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz