Pijany ojciec przewoził dziecko samochodem

fot. policja
Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i przewoził oplem dwuletnią dziewczynkę. Jej matka również była nietrzeźwa. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Do sądu rodzinnego i nieletnich trafią materiały dotyczące nieprawidłowej opieki nad dzieckiem.
W piątek wieczorem policjanci dostali informację, że w kierunku Żyrardowa jedzie mężczyzna, który prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. W jego kierunku ruszył patrol policjantów ruchu drogowego.

Mundurowi zauważyli opla astrę w Jeżówce i zatrzymali kierowcę do kontroli. Zaraz po tym, jak mężczyzna uchylił szybę w samochodzie, policjanci wyczuli alkohol. Oprócz mężczyzny, na tylnej kanapie siedziała kobieta z dwuletnią dziewczynką w foteliku.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 44 – letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Od razu został zatrzymany. Uwagę policjantów zwróciła również matka dziewczynki. Okazało się, że ona także jest nietrzeźwa. Badanie wykazało ponad promil alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca został doprowadzony do sochaczewskiej komendy i trafił do policyjnego aresztu, natomiast dziewczynka i jej matka zostały przekazane pod opiekę rodziny.

Zatrzymany 44 – latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Do sądu rodzinnego i nieletnich trafią materiały dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem pod wpływem alkoholu.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz