PIĘKNA PANNA MŁODA

fot.pixabay

Wszystkie panny młode pragną w tym szczególnym dniu wyglądać promiennie, dlatego trzeba poddać się wielu zabiegom wcześniej, które sprawią, że uroda rozkwitnie i odzwierciedli szczęście w tym dniu.

Trzy miesiące przed ślubem panna młoda ma już zwykle wybraną suknię i należy poszukać profesjonalnej makijażystki, która wykona makijaż nadający jej twarzy delikatny wygląd i ją upiększający. Podczas tego spotkania ustalamy oczekiwania panny młodej, wykonujemy makijaż próbny, ustalamy program urody na czas przed ślubem dla niej i dla niego. W wyznaczonym dniu nie ma już czasu na żadne zabiegi pielęgnacyjne. Miesiąc przed ceremonią pojawia się stres związany z licznymi przygotowaniami oraz z codziennym życiem.

Jest to czas na zabiegi relaksujące całego ciała. Pozwoli to przyszłej pannie młodej rozluźnić się i wprowadzi ją w stan spokoju, tak cenny w tych nerwowych dniach.

Dwa tygodnie przed ślubem warto opalić ciało, żeby skóra nabrała lekko złotego odcienia, który będzie się pięknie prezentował w połączeniu z bielą sukni. Depilacja oraz pielęgnacyjny zabieg na dłonie i paznokcie to konieczność. Dłonie przyszłej panny młodej będą przyciągać wzrok zebranych gości. Za depilacją przemawiają względy estetyczne. Zabiegi na twarz wykonane przed ślubem sprawią, że skóra będzie czysta i promienna. Warto wypróbować wcześniej wybrane kosmetyki, żeby uniknąć podrażnień i alergii.

Makijaż ślubny panny młodej najczęściej jest delikatny, kojarzący się ze świeżością i czystością, ale nie stosuje się tu jakichś szczególnych zabiegów, tylko klasyczne makijażowe sztuczki. Celem takiego makijażu jest uzyskanie wrażenia czystości i świetlistości cery, oraz uwzględnienie osobowości dziewczyny i jej nawyków makijażowych. Wskazane jest użycie kosmetyków dobrej jakości, które zagwarantują trwałość makijażu w trakcie wielu godzin, a także dobry wygląd na zdjęciach i filmie wideo.

Rady dla pana młodego, pomagające uzyskać doskonały wygląd w Wielkim Dniu:

– oczyścić skórę odpowiednim kosmetykiem,

– użyć matującego kremu nawilżającego,

– nałożyć maseczkę,

– wykonać manicure, żeby dłonie i paznokcie miały ładny i schludny wygląd,

– opalanie nie jest zarezerwowane tylko dla kobiet!

Niezbędnik panny młodej: bohaterka dnia powinna mieć pod ręką kosmetyki pozwalające szybko odświeżyć makijaż. W bliskości powinien być puder sypki, pomadka do ust lub błyszczyk.

Z mojej praktyki: makijaż wykonujemy przy dziennym świetle i unikamy zimnych kolorów.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz