OSP w Giżycach zakupi samochód ratowniczo-gaśniczy

2021 rok, to zdecydowanie bardzo dobry rok dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycach. 13 maja druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycach z rąk Ministra Macieja Wąsika odebrali promesę na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego w wysokości 550 tys. zł.

To, co robicie, służy ludziom, lokalnej społeczności. Zadaniem rządu jest wspomagać OSP, w tym wielkim dziele. To dzieło, to ratowanie życia w pożarze, przy wypadkach, na drogach, to wszelka pomoc sąsiedzka, pomoc osobom niepełnosprawnym, pomoc osobom chorym – powiedział minister Maciej Wąsik.

Podczas uroczystości w Szydłowie OSP w Giżycach reprezentowali prezes Paweł Zych i Bartłomiej Kobylański. Druhom towarzyszył Jan Kraśniewski -Wójt Gminy Iłów.

Serdecznie dziękuję Panu Ministrowi Maciejowi Małeckiemu za zauważenie naszych starań, poświęcony czas na rozmowę i wsparcie. Dziękuję również Panu Wójtowi Janowi Kraśniewskiemu, który towarzyszył nam, wspierał i doceniał nasze starania. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do pozyskania promesy na zakup wozu. Będzie on służył wszystkim mieszkańcom naszej gminy i okolic – mówił Paweł Zych, prezes OSP Giżyce.

Niezłomność i wielka empatia druhów OSP Giżyce została zauważona w ministerstwie m.in. dzięki ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu, pochodzącemu z ziemi sochaczewskiej. Podczas przekazywania promesy minister Maciej Wąsik podkreślił, że zna aktywność strażaków z Giżyc dotyczącą karmienia małych bocianów i zbiórki złomu.

18 maja do Gminy Iłów dotarła kolejna bardzo dobra informacja, iż dzięki działaniom Adama Orlińskiego – wiceprzewodniczącego Sejmiku Mazowieckiego, OSP Giżyce otrzymała wsparcie z Sejmiku Województwa Mazowieckiego w wysokości 100 tys. zł. na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

– Dziękujemy. W przeciągu kilku dni uzyskaliśmy dwie duże dotacje na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Dziękujemy Panu Adamowi Orlińskiemu za wsparcie i pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Dziękujemy Panu Marszałkowi Adamowi Struzikowi za wsparcie naszej jednostki – mówi Paweł Zych, prezes OSP Giżyce.

Za dofinansowanie zakupu samochodu dla OSP w Giżycach, a tym samym Gminy Iłów serdecznie dziękuję: – Ministrowi Maciejowi Wąsikowi, Komendantowi Głównemu PSP Andrzejowi Bartkowiakowi, Marszałkowi Adamowi Struzikowi oraz Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Adamowi Orlińskiemu. Dziękuję za wspieranie wszystkich naszych starań: Ministrowi Maciejowi Małeckiemu, Komendantowi PSP w Sochaczewie Starszemu Brygadierowi Piotrowi Piątkowskiemu, wszystkim radnym, bo jest to pierwsza inicjatywa, gdzie wszystkie działania były spójne, stąd i efekt okazały. Druhowie niewątpliwie zasługują na nowy wóz strażacki, a każda kolejna dotacja, to duży krok do osiągnięcia celu – mówi Jan Kraśniewski, Wójt Gminy Iłów.

Gmina Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz