Osiedle na folwarku

Fot.: Jerzy Szostak

SOCHACZEW Ruszyły prace związane z budową osiedla mieszkaniowego na terenie byłego folwarku przy ulicy Głowackiego. Firma developerska, która nabyła teren od Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, zakończyła właśnie rozbiórkę części zabudowań, w tym hali magazynowej.

Jak już informowaliśmy, z byłych zabudowań folwarku zachowane zostaną jedynie zabytkowy spichlerz oraz stajnia, które – po zakończeniu inwestycji i ich wyremontowaniu pod nadzorem konserwatora zabytków – mają pełnić funkcje usługowe. Osiedle ma się składać z pięciu pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych, z prywatnymi częściami zielonymi oraz podziemnymi garażami.

Przy okazji dodajmy, że ta sama firma stawia obecnie budynek mieszkalny przy ulicy Płockiej, a wkrótce rozpocznie budowę osiedla na Polach Czerwonkowskich. W pierwszym etapie ma powstać budynek, który będzie miał kształt litery U. Zostanie on wybudowany przy ulicy Olimpijskiej. Sam budynek ma mieć osiem pięter i będzie składać się od 105 do 135 mieszkań. Z kolei na parterze mają powstać sklepy i lokale usługowe. Inwestor planuje usytuowanie pod blokiem podziemnego parkingu na ponad 100 pojazdów. Docelowo osiedle będzie się składało z 10 budynków, od czterech do ośmiu kondygnacji. Przy czym te najwyższe zostaną usytuowane od strony ulicy Olimpijskiej, a najniższe od strony tzw. Osiedla Milionerów. Firma planuje wybudowanie łącznie 550 mieszkań od jedno do czteropokojowych.

dot

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz