Nowa linia do stolicy

Fot. Archiwum

WYSZOGRÓD Od 4 maja startuje nowa linia autobusowa na trasie Warszawa – Płock. Włączenie tej linii, to dodatkowe połączenia ze stolicą dla mieszkańców takich miejscowości jak: Zakroczym, Chociszewo, Czerwińsk, Wyszogród i Płock.

– Każde takie połączenie ze stolicą jest dla nas bardzo ważne. To możliwość dojazdów do pracy, szkół i na wydarzenia kulturalne – mówi Irena, jedna z mieszkanek Wyszogrodu, zaznaczając, że choć Wyszogród jest miastem, to jednak leży trochę na uboczu i niezbyt łatwo dojechać stąd do miejsc związanych z handlem, czy kulturą.

Planowane są cztery codzienne kursy, łącznie z dniami wolnymi, co jest istotne dla mieszkańców Wyszogrodu. Cieszy ich to, że można skorzystać z możliwości rezerwacji i zakupu biletów online na stronie przewoźnika. Obowiązują jednak nadal ograniczenia pandemiczne, umożliwiające jazdę tylko w połowie autobusu oraz w maskach zakrywających usta i nos. Za to autokary są klimatyzowane, wyposażone w wygodne fotele, toaletę, gniazdka 230V i sprzęt audio-video. Podczas podróży można też korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego Internetu.

– Mnie cieszy fakt, że są przewidziane ulgi dla podróżnych. 80 procent dla dzieci do 6 roku życia, a dla uczących się do 26 roku życia, seniorów oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny, to 20 procent upustu. Nie wszyscy przewoźnicy to mają. W przypadku ludzi starszych i licznej rodziny liczy się każda złotówka w kosztach podróży – stwierdza Anna, mieszkanka Wyszogrodu.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz