(Nie)zwykłe życie rysownika komiksów – w formie albumowej

Niedawno odbył się Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2021. Tegoroczna, czwarta edycja łączyła w sobie naukowe spojrzenie na komiks z jego popularną, konwentową formą. Wśród zaproszonych gości znalazł się Łukasz Kuciński, również znany jako Bofzin. Organizatorzy wydali jego album komiksowy: „(Nie)zwykłe życie rysownika komiksów”.

Sam Autor mówi o tym komiksie w sposób następujący: „Ten album najdokładniej opowiada o moim życiu, jednocześnie najbardziej z przymrużeniem oka. Pokazuje jak w moim życiu łączę przeróżne pasje z prozą dnia codziennego. Jest najbardziej autobiograficzny ze wszystkich moich albumów. Najszczerszy, a zarazem najzabawniejszy. To swoistego rodzaju „Księga w księdze”. Trzy dekady z ołówkiem w ręku. Permanentna obecność w wymyślonych światach przez całe życie”.

Organizatorzy tak zapowiadali ten album: „Czas na kolejnego tegorocznego debiutanta: Łukasz Kuciński, czyli Bofzin – komiksy, fraszki i inne rysunki, przygotował zin, w którym opowiada jak to jest tworzyć komiksy przez większość życia. Szczera historia okraszona dozą humoru, dobra rozrywka gwarantowana!”

Mecenasami przedsięwzięcia są: NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet – Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Na zdjęciu najnowszy album komiksowy Bofzina.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz