Muzeum pełne atrakcji

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego
Reklamy

Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej obostrzeniami związanymi z covid-19 znów możemy zwiedzać Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Co prawda podczas odwiedzin placówki musimy pamiętać o maseczkach, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu dystansu społecznego ale warto, ponieważ czeka nas moc atrakcji.

Pierwszą z nich jest wystawa malarstwa Marcina Hugo-Badera zatytułowana „Krajobrazy i Obrazy”. Kolejna, to możliwość nabycia nowego numeru „Rocznika Sochaczewskiego”, którego oficjalna premiera, tym razem w formie on-line zostanie przedstawiona w sobotę 15 maja – w Noc Muzeów. Można także obejrzeć odremontowane eksponaty znajdujące się w muzealnym skansenie.

Ale na tym nie koniec. Już wkrótce zostanie otwarta wystawa poświęcona historii telekomunikacji – od najdawniejszych telefonów na korbkę, po pierwsze telefony komórkowe oraz modele z początku wieku. Na wystawie nie zabraknie także telefonów wykorzystywanych w okresie przedwojennym, zarówno przez Wojsko Polskie, jak i cywilnie, oraz sprzętu telefonicznego wykorzystywanego przez Ludowe Wojsko Polskie.

Przy okazji warto także wspomnieć o projektach, które już wkrótce zostaną zrealizowane przez sochaczewskie muzeum. Pierwszym z nich, o którym już informowaliśmy, będzie możliwość wirtualnego zwiedzania Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Projekt ma ruszyć w czerwcu i dzięki niemu nie wychodząc z domu, będziemy mogli obejrzeć stałe wystawy i znajdujące się na nich zabytki będące świadectwem walk nad Bzurą. Dodajmy, że wirtualny spacer po ekspozycjach będzie przygotowany w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Kolejnym projektem realizowanym przez muzeum, który ruszy w Noc Muzeów oraz w Dzień Dziecka i Dni Sochaczewa, to filmy edukacyjne przygotowane przez pracowników placówki. Będą to m.in. opowieści o muzealnych zbiorach, historii Ziemi Sochaczewskiej, oraz opowieści o dawnych zawodach.

Przy okazji dodajmy, że Muzeum do czasu zniesienia wszystkich ograniczeń związanych z pandemią jest czynne od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 – 14.00, a w soboty i niedziele od godziny 10 00 do godziny 16.00.

Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz