Mieszkańcy podzielą 1,2 mln

Reklamy
Po roku przerwy wywołanej przez pandemię, wraca Sochaczewski Budżet Obywatelski. Projekt uchwały w tej sprawie jest gotowy i po zakończeniu konsultacji społecznych trafi pod obrady rady miasta. Jeśli przejdzie w zaproponowanym przez burmistrza kształcie, sochaczewianie latem zgłoszą a jesienią wybiorą przedsięwzięcia, które zostaną sfinansowane z budżetu miasta w 2022 roku.

Do budżetu obywatelskiego można zgłaszać przeróżne pomysły poprawiające jakość życia w mieście, dzielnicy czy na wybranym osiedlu. W poprzednich latach z SBO finansowano m.in. budowę placów zabaw, Kino Plenerowe, budowę plaży miejskiej, siłowni zewnętrznych, montaż progów spowalniających, budowę boisk. Dwa podstawowe warunki stawiane zgłaszanym projektom, to konieczność ich realizacji w jednym roku oraz wykorzystanie terenu należącego do samorządu a np. spółdzielni, wspólnoty czy prywatnego podmiotu.

Podobnie jak w ostatniej edycji SBO pula środków wyniesie 1,2 mln zł. Niezmiennie obowiązywał będzie podział na projekty duże (o wartości od 100 do 870 tys. zł) i małe (o wartości od 20 do 100 tys. zł).

Jak mówi naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych, Agata Kalińska, do 13 maja potrwają konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie SBO. Zgodnie z harmonogramem mieszkańcy Sochaczewa będą mogli składać wnioski ze swoimi pomysłami od 28 czerwca do 6 sierpnia. Zespół opiniujący następnie sprawdzi zgłoszone propozycje pod względem formalnym i merytorycznym. Listę projektów poddanych pod głosowanie poznamy najpóźniej 17 września. Głosowanie potrwa od 27 września do 13 października.

Wyniki poznamy do 29 października, a zwycięskie propozycje burmistrz wpisze do projektu budżetu

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz