Luzują obostrzenia

fot.pixabay
Reklamy

POLSKA Jeżeli wskaźnik zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy osób spadnie poniżej 15, możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Ma to nastąpić 15 maja.

Nadal jednak będziemy musieli nosić maski w środkach transportu publicznego, czyli autobusach, pociągach czy metrze. Będą one obowiązywały również w miejscach ogólnodostępnych: na drogach i placach, na cmentarzach, bulwarach, miejscach postoju pojazdów, parkingach leśnych oraz na klatkach schodowych, w windach czy garażach podziemnych. Do zakrywania nosa i usta będziemy również zobowiązani w budynkach użyteczności publicznej, to znaczy w budynkach: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, w bankach, sklepach, na targowiskach i poczcie. Z kolei w przypadku m.in. restauracji i kawiarni maski musimy nosić do czasu zajęcia miejsc, w których będą spożywali posiłki.

Ale to nie koniec luzowania obostrzeń, Swoją działalność będą mogły wznowić punkty gastronomiczne pod warunkiem, że klienci będą zajmowali co drugi stolik, a odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 m lub pomiędzy stolikami istnieje przegroda wysokości 1 metra. Otwarte zostaną równie kina i teatry działające na zewnątrz budynków pod warunkiem, że zajętych będzie maksymalnie 50 procent miejsc na widowni. Z kolei w przypadku imprez sportowych limit ten wynosi 25 procent miejsc.

Od 15 maja będziemy mogli również organizować imprezy okolicznościowe np. wesela lub komunie, ale pod warunkiem, że będzie w nich mogło uczestniczyć jedynie 25 osób, które spotkają się na zewnątrz, czyli na świeżym powietrzu.

dot

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz