Kronika kryminalna

fot.policja

Pocisk w ziemi

STARY SZWAROCIN Podczas prac polowych rolnik ze Starego Szwarocina odkrył pocisk artyleryjski. Wezwał policję. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu saperów. Do zdarzenia doszło 24 maja.

Na podwójnym gazie

KONARY Policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło 25 maja w Konarach.

Porzucone auto

BRZOZÓW STARY Policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Sochaczewie zauważyli podczas patrolu audi A4 pozostawione na pasie ruchu. Taki sposób parkowania jest niezgodny z przepisami o ruchu drogowym i stwarza niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu. Auto zostało usunięte z drogi przez policjantów. Sporządzili oni też notatkę do wniosku o ukaranie kierowcy. Do zdarzenia doszło 26 maja w Brzozowie Starym.

Wnuczkowie znów aktywni

MISTRZEWICE Policjanci zostali powiadomieni 26 maja, że oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od starszych osób metodą „na wnuczka”. Jednak seniorzy nie ulegli presji i powiadomili policję, a oszuści nie osiągnęli zamierzonego celu.

Pijany za kółkiem

WĘŻYKI Mieszkaniec gminy Rybno kierował renault po spożyciu alkoholu. Mężczyzna miał obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do zatrzymania doszło 27 maja w Wężykach.

Ukradł sterownik

NOWE MOSTKI Nieznany sprawca włamał się do budynku gospodarczego na niezamieszkałej posesji w Nowych Mostkach. Łupem złodzieja padł sterownik pieca. Do zdarzenia doszło 27 maja. Policja prowadzi postępowanie.

Bez badań technicznych

KĄTY Policjanci w czasie patrolu zatrzymali jadącego volkswagenem LT. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiadał aktualnych badań technicznych swego samochodu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny i uniemożliwili dalszą jazdę. Do zatrzymania dokumentu doszło 28 maja.

Na gorącym uczynku

SOCHACZEW W jednym z sochaczewskich sklepów na ul. 15 Sierpnia wpadł złodziej sklepowy. Zatrzymała go obsługa i wezwała policję. Na sprawcę wykroczenia nałożono mandat karny. Do zdarzenia doszło 28 maja.

Nastolatek kradł

SOCHACZEW Policjanci dostali 29 maja zgłoszenie, że w sklepie przy Al. 600–lecia ujęto 13-letniego sprawcę kradzieży. Materiały dotyczące tego wykroczenia trafiły do sądu rodzinnego i nieletnich.

Spowodowała kolizję

SOCHACZEW Pijana mieszkanka Sochaczewa jadąc swym oplem, doprowadziła na ul. Chopina do kolizji z innym pojazdem. Kobieta poniesie konsekwencje karne. Do zdarzenia doszło 29 maja.

Pijany na obwodnicy

SOCHACZEW Mieszkaniec województwa łódzkiego kierował mercedesem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Uderzył w barierę ochronną. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Do zatrzymania doszło 30 maja na obwodnicy Sochaczewa.

Uszkodził i uciekł

SOCHACZEW Nieznany sprawca doprowadził do kolizji z bmw na ulicy Warszawskiej. Uszkodził samochód sochaczewianina i odjechał z miejsca zdarzenia. Do kolizji doszło 30 maja.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz