Kolejny rekord Julii

LEKKOATLETYKA Kolejny rekord odnotował Julia Skomiał, ktora wystartowała 22 maja w prestiżowym Memoriale Żylewicza w Gdańsku.

Ta impreza lekkoatletyczna ujęta jest w europejskim kalendarzu startowym, wchodząca w cykl mityngów europejskich EA. Dostępna tylko dla zawodników posiadających klasę sportową drugą lub wyższą. W zawodach tych wystartowała zawodniczka KM Aktywni Sochaczew – Julia Skomiał.

Julia coraz pewniej i odważniej wkracza do dorosłego lekkoatletycznego świata. Zawodniczka KM „Aktywni” Sochaczew wystartowała w dwóch konkurencjach – biegu na 100 i 200 metrów. Starty można uznać z udane, choć jak to w sporcie nieraz bywa, pozostaje mały niedosyt i odnosi się wrażenie, że można było lepiej. Tego dnia po prostu lepiej (szybciej) się nie dało, z wielu przyczyn utrudniających sprinterskie zmagania.

Warto zaznaczyć, że w tych prestiżowych zawodach wystartowało wiele zawodniczek i zawodników z kadry narodowej oraz zawodników już „ocierających się” o reprezentacje kraju w kategoriach wiekowych juniora, młodzieżowca czy nawet seniora.

Bieg na 100 metrów Julia ukończyła na 7 pozycji z wynikiem 12.88 przy wietrze -0.1 m/s. W swoim drugim starcie na dystansie dwa razy dłuższym była również 7 z wynikiem 27.02 (rekord życiowy poprawiony o 2.91 s) przy wietrze -0.9 m/s. Bieg drugi pozwolił uzyskać Julii trzecią klasę sportową na 200 metrów.

Starty w gronie najlepszych polskich (i nie tylko, bo na starcie stanęła również reprezentantka Jordanu) sprinterów są niesamowitą lekcją i wyzwaniem dla młodych zawodników posiadających duże umiejętności – takie jak Julia. Do takich startów trzeba się przyzwyczaić, takie imprezy trzeba „obiegać” i efekty treningowej pracy na pewno przyniosą oczekiwany przez nas skutek już niebawem.

ez

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz