Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie predkości

fot.policja

Policjanci zatrzymali kolejne prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Oprócz utraty dokumentu, 35 – letni kierowca volkswagena dostał mandat i nałożono na niego 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Policjanci z WRD, chcąc zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach powiatu sochaczewskiego. Funkcjonariusze zatrzymują prawo jazdy, gdy spotkają się z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym w którym najczęściej obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W niektórych miejscach to ograniczenie może być do 30 km/h, dlatego każdy kierowca musi uważnie patrzeć na znaki i stosować się do nich.

Proste odcinki drogi, piękna pogoda, dobra widoczność często powodują, że kierowcy przyspieszają, zapominając jednocześnie o zdrowym rozsądku. Osoba uprawniona do kierowania pojazdem musi przewidywać niektóre sytuacje z którymi może spotkać się na drodze, np. nagłe wtargnięcie dziecka na jezdnię. Przy dużej prędkości, kierowca nie będzie miał szans na zatrzymanie pojazdu lub skuteczne ominięcie osoby.

Wczoraj na ulicy Żyrardowskiej policjanci  z ruchu drogowego kontrolowali prędkość. W pewnym momencie zauważyli volkswagena golfa, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko, więc zatrzymali 35 – latka do kontroli drogowej. Mężczyzna otrzymał mandat i 10 punktów karnych. Zatrzymano mu również prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Nie zostały one wprowadzone, by utrudnić życie uczestnikom ruchu drogowego, tylko dla ich bezpieczeństwa.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz