Kolejne dofinansowania dla OSP ze środków województwa mazowieckiego

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Młodzieszyn kolejny raz pozyskały wsparcie finansowe od Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Jednostka OSP w Kamionie otrzymała kwotę w wysokości 20 tys. zł  w ramach programu „OSP-2021” na zakup sprzętu specjalistycznego w celu doposażenia jednostki. Natomiast jednostka OSP w Budach Starych  otrzymała dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł na modernizację strażnicy OSP w ramach programu „MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP-2021”. Modernizacja budynku strażnicy obejmie zaadaptowanie pomieszczeń na szatnie dla strażaków. Adaptacja pomieszczeń będzie polegała na wykonaniu prac budowlanych i wykończeniowych pomieszczenia oraz wyposażenie w niezbędną infrastrukturę, tj. wykonanie ścianek działowych i sufitu wraz z tynkami, stolarki drzwiowej, podłogi, malowanie ścian i sufitu, wyposażenie szatni.

Pozyskane środki finansowe pozwolą na polepszenie gotowości bojowej strażaków jednostek OSP oraz wyposażenie w nowe sprzęty, które są niezbędne w trakcie przeprowadzanych akcji ratowniczo-gaśniczych. Dziękujemy Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi za to, że zawsze możemy liczyć na wsparcie naszych inwestycji.„- dodaje Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz