Kładą   krawężniki na 15 Sierpnia

fot. Jerzy Szostak

Sprzyjająca aura spowodowała, że nabierają tempa prace związane z drugim etapem przebudowy ulicy 15 Sierpnia. Wykonawca inwestycji rozpoczął układanie nowych krawężników wytyczających przyszłą jezdnię ulicy.

Przystąpiono również do wymiany chodników, jak i przebudowy miejsc postojowych na odcinku od skrzyżowania z Broniewskiego do Łuszczewskich. Jednocześnie trwają prace związane z wymianą części podziemnej infrastruktury, w tym układanie nowych przewodów telekomunikacyjnych.

Przypomnijmy, że koszt drugiego etapu przebudowy jednej z najważniejszych ulic w Sochaczewie wyniesie 3 445 815 zł. Połowa środków potrzebnych na realizację inwestycji pochodzi z dotacji, jaką miejski samorząd otrzymał z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Podobne wsparcie z FDS, czyli pokrywające 55 procent przewidzianych kosztów, miasto dostało również przy realizacji pierwszego etapu przebudowy, który był prowadzony na odcinku od LO im. Chopina do ulicy Broniewskiego i było to 2,5 miliona złotych. Dzięki rządowemu wsparciu wybudowano nową nawierzchnię. Położono także kanalizację deszczową oraz przebudowano wyloty burzowców do Bzury. Ułożono również nowe chodniki, wytyczono pasy ruchu dla rowerów i ustawiono nowe oświetlenie.

Natomiast trwający obecnie etap przebudowy, który wykonuje firma Strabag, obejmuje odcinek ulicy o długości 935 metrów: od ulicy Broniewskiego do obwodnicy miasta. Oprócz samej jezdni zostaną ułożone nowe chodniki oraz wydzielone pasy rowerowe po obydwu stronach jezdni. Ułożona zostanie również kanalizacja deszczowa oraz przebudowane skrzyżowania z ulicą Okrzei i z ulicą Łuszczewskich. Powstaną także nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe dla samochodów oraz zostaną ustawione nowe latarnie.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz