Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

50-lecie pożycia małżeńskiego to wspaniała rocznica. Ożywiają wspomnienia, wracają chwile i obrazy, mieniące się swoistym blaskiem. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się we wtorek 11 maja 2021 r. w Janowie.

Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk skierowała pod adresem dostojnych Jubilatów słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Podczas uroczystości, wręczone zostały medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, które stanowią nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki, które wręczyli wspólnie Sekretarz Gminy Młodzieszyn Anna Sobieraj oraz Przewodniczący Rady Gminy Młodzieszyn Sławomir Makowski. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. Oprawę artystyczną zapewniły utalentowane dzieci ze Szkoły Podstawowej w Janowie, które na okoliczność Jubileuszu przygotowały pokaz tańca, za co serdecznie dziękujemy.

Medalami za 50 – lecie pożycia małżeńskiego zostali odznaczeni:

Państwo Marianna i Wiesław Zawadzcy,
Państwo Józefa i Zygmunt Winniccy,
Państwo Maria i Władysław Winniccy,
Państwo Barbara i Sylwester Samson,
Państwo Elżbieta i Wiesława Więcek,

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie. Z uwagi na stan pandemii uroczystość odbyła się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym i miała dużo skromniejszy charakter niż w latach poprzednich.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz