Dzikie zwięrzęta na drodze. Zachowaj ostrożność

Widząc znak, należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Kierowca pojazdu poruszającego się z dużą prędkością nie będzie miał szans na szybkie zatrzymanie i uniknięcie zdarzenia. Uderzenie w łosia dla niektórych kierowców skończyło się tragicznie. Zwierzę ważące kilkaset kilogramów przebijało się przez szybę czołową i wpadało do środka pojazdów, powodując u kierowców lub pasażerów poważne obrażenia lub śmierć.

Niektórzy kierowcy próbują omijać zwierzęta, które nagle pojawiły się na drodze, lecz ten manewr również niesie z sobą zagrożenie – utraty panowania nad pojazdem, kolizji z autem jadącym przeciwnym pasem ruchu czy uderzenia w drzewo.

Gdy dojdzie do zderzenia ze zwierzęciem, które poniosło śmierć należy skontaktować sie z zarządcą drogi lub Policją. Pozostawienie padłej zwierzyny na drodze stwarza zagrożenie dla innych kierowców.

Zwierzęta nie znają przepisów ruchu drogowego, ale powinien znać je kierowca. Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie lasów, pól i łąk, jazdę z dozwoloną prędkością i stosowanie się do znaków informujących o zagrożeniach na drodze.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz