Dwa prawa jazdy zatrzymane w Kromnowie

fot.policja

Wczoraj prawo jazdy straciło kolejnych dwóch kierowców. Pierwszy z nich przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Krótko po tym, zatrzymano do kontroli kolejnego kierowcę. Mężczyzna jechał hondą z prędkością 113 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi do 50 km/h.

Obydwaj kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące, nałożono na nich mandat i 10 punktów karnych.

Od początku roku, za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, z prawem jazdy „pożegnało” się już 38 kierowców. Sochaczewscy policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu tragedii na drodze, można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy stosowali się do przepisów ruchu drogowego. W przypadku nagłego wtargnięcia na jezdnię dziecka lub zwierzęcia, samochodu nie da się zatrzymać w miejscu. Czasami długość hamowania może wynieść nawet kilkadziesiąt metrów, a to powoduje, że uniknięcie zderzenia może być niemożliwe.

Zachęcamy cały czas do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która  daje możliwość zgłaszania miejsc i zagrożeń, które negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Narzędzie powoduje, że policjanci pojawiają się w zagrożonym miejscu częściej, ale nie jest w stanie zastąpić pilnej interwencji. W nagłych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowy 112.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz