Druhowie z gminy Młodzieszyn uczcili Dzień Strażaka

9 maja 2021 r. w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia NMP w Młodzieszynie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Młodzieszyn, której wyjątkowo w tym dniu przewodniczył Biskup Wojciech Osial.

Zawsze gotowi, żeby nieść pomoc. Są wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i mienie-4 maja w całym kraju obchodzili swoje święto. To właśnie z tej okazji zebraliśmy się, by podczas modlitwy podziękować im za czas wytężonej pracy.
W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu: Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk, Sekretarz Gminy Młodzieszyn Anna Sobieraj oraz Skarbnik Gminy Młodzieszyn Małgorzata Zawadzka a także druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy na czele z Komendantem OSP Markiem Stobieckim oraz mieszkańcy.

Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk wyraziła słowa podziwu i podziękowań dla ochotników za ich społeczną pracę. Na okoliczność minionego Dnia Strażaka, członkowie jednostek przyjęli także życzenia i gratulacje od duchownych. Na zakończenie mszy, Wójt Gminy Młodzieszyn, wspólnie z Sekretarz Gminy oraz Skarbnikiem Gminy wręczyli na ręce Druhów symboliczne podziękowania.

Druhny i Druhowie, dziękuję za obecność na dzisiejszej mszy, która była okazją do podziękowania za Waszą służbę. Chylę czoła dla pokoleń strażaków, których nie ma już wśród nas i zapewniam, że pamięć o nich jest zawsze żywa. Teraźniejszość daje nam nowe możliwości ale też stawia przed nami nowe wyzwania, zwłaszcza w trudnej sytuacji epidemiologicznej. Życzę Wam abyście wracali szczęśliwie z każdego wyjazdu oraz dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy.- dodaje Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk

Z okazji Dnia Strażaka, raz jeszcze życzymy Wam wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w tej ciężkiej i niebezpiecznej służbie. Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. Niech satysfakcja i duma z dotychczasowych dokonań towarzyszą Wam w dalszej codziennej służbie i pracy.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz