Droga powiatowa Szymanów – Skrzelew wyremontowana

Dobiegła końca inwestycja obejmująca remont odcinka drogi powiatowej Szymanów – Skrzelew w gminie Teresin. Odbiór realizowanego przez ostatnie miesiące zadania drogowego rozpoczął się w piątek, 14 maja br. Modernizacja drogi kosztowała ponad 4,5 mln zł, to inwestycja dofinansowana w 70 procentach z Państwowego Funduszu Celowego – Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego.

Rozbudowa w granicach nowego pasa drogowego odcinka drogi powiatowej Szymanów – Skrzelew wraz z przebudową istniejących skrzyżowań z drogami podrzędnymi to inwestycja prowadzona przez powiat sochaczewski we współpracy z gminą Teresin. Zakres prac objął m.in. rozbudowę drogi na odcinku 2 820 m, przebudowę/budowę chodnika jednostronnego o długości 300 m oraz ciągu pieszo-rowerowego jednostronnego długości 600 m. Nawierzchnia została przystosowana do ruchu kategorii KR3, wykonano też odwodnienie poprzez rowy przydrożne, przebudowane zostały istniejące zjazdy i wybudowane nowe.

– Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do takich małych miejscowości jak ta trafiają pieniądze na poprawę jakości dróg, to pozwala się tym miejscowością rozwijać, podnosi się poziom bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych. To dla mnie jako posła tej ziemi wielka radość i jednocześnie satysfakcja. Cieszy mnie, iż nasze samorządy, tak jak teraz samorząd powiatowy na czele ze starostą Jolantą Gonta po rządowe środki przeznaczone na lokalne inwestycje profesjonalnie wnioskują i tak skutecznie, co widać na tej drodze nimi gospodarują – mówił wizytujący inwestycję poseł Maciej Małecki.

W odbiorze inwestycji uczestniczyli wiceminister w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki, starosta sochaczewski Jolanta Gonta, radni powiatowi z gminy Teresin: Aneta Sowińska oraz Jan Łopata. Urząd gminy Teresin reprezentował Józef Górzyński. Na drodze byli także przedstawiciele wykonawcy, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Małgorzata Dębowska, wraz z zastępcą Krzysztofem Zielińskim oraz inspektor nadzoru Rafał Strugiński.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz