Dotacja dla OSP Giżyce

Iłów – 550 tysięcy – tyle wyniesie dotacja dla OSP Giżyce (gmina Iłów) na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. W czwartek 13 maja wiceminister Maciej Wąsik przekazał druhom promesę na tę kwotę.

Koszt zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla potrzeb OSP Giżyce to około 850 tysięcy złotych. Większość tej kwoty zapewni jednostce promesa, którą wczoraj (14 maja) przekazał wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik. Uroczystość odbyła się w Szydłowie, a promesę odebrali prezes OSP Giżyce Paweł Zych i druh Bartłomiej Kobylański w towarzystwie wójta Jana Kraśniewskiego. O kolejne środki na zakup samochodu gmina zamierza starać się w Urzędzie Marszałkowskim oraz fundacji Orlen.

Maciej Wąsik podkreślał zaangażowanie giżyckich druhów nie tylko w akcje ratownicze, ale i w życie społeczne gminy – przypomniał m.in. akcję dokarmiania bocianiątek czy zbiórki złomu dla potrzebujących. Jak powiedział, wspomaganie jednostek OSP w wielkim dziele, które realizują, jest zadaniem rządu.

Prezes Paweł Zych podziękował wszystkim, którzy wsparli starania o dofinansowanie – wójtowi, ministrowi Maciejowi Małeckiemu oraz szefowi MSWiA Mariuszowi Kamińskiemu i zapewnił, że nowy pojazd będzie służył całej społeczności gminy Iłów.

Fot. Urząd Gminy Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz