Darmowe inhalatory dla seniorów z Gminy Brochów

Brochów- Dotacje w wysokości 33 000 tys. złotych otrzymały: Koło Gospodyń Wiejskich z Brochowa i Stowarzyszenie „Aktywni dla Brochowa”, których wnioski dla zadania o nazwie „Pomoc w leczeniu zachorowań na COVID-19 poprzez zakup inhalatorów dla seniorów z terenu Gminy Brochów” zostały rozpatrzone pozytywnie przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

„Doskonała współpraca Urzędu Gminy i stowarzyszeń działających na naszym terenie procentuje i daje ciekawe efekty z korzyścią dla mieszkańców. To już kolejny przykład, kiedy wspólnymi siłami udało nam się sfinalizować projekt, dzięki któremu widzimy jak ważne jest społeczne zaangażowanie” – mówi Wójt Gminy Brochów, Piotr Szymański.

Projekt o którym opowiada Piotr Szymański zakładał zakup aż 220 sztuk sprzętu do inhalacji, służącego do walki z chorobami dróg oddechowych, między innymi COVID-19.

Warunki, jakie należy spełnić, aby wniosek o przekazanie darmowego inhalatora został rozpatrzony pozytywnie, to:

Wiek min. 60 lat, miejsce zamieszkania na terenie Gminy Brochów, oraz posiadanie statusu pacjenta Gminnego Centrum Usług Medycznych w Brochowie.

„Niezwykle cieszy mnie fakt, że nawet w trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii możemy realizować tego rodzaju zadania. Takie sukcesy przekładają się na motywację do kolejnych wyzwań” dodaje Wójt Piotr Szymański i zaprasza do składania wniosków o przyznanie sprzętu do inhalacji w siedzibie Urzędu Gminy Brochów.

UG

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz