Czas wybrać szkołę i przedszkole

fot.pixabay

W tym roku samorząd miejski planuje utworzenie czternastu klas pierwszych w sześciu szkołach podstawowych.

W pierwszym etapie rekrutacji udział brali tylko uczniowie mieszkający w obwodzie danej placówki. Listę przyjętych dzieci poznamy do końca maja i wtedy też ruszy rekrutacja uzupełniająca. Wezmą w niej udział rodzice, którzy z jakichś powodów chcieli, by dziecko uczyło się w innej szkole (bliżej pracy mamy lub taty, babci itp.), poza wskazanym obwodem. Ostateczne listy pierwszaków zapisanych do każdej ze szkół znane będą na początku lipca.

W przedszkolach i zerówkach w roku szkolnym 2021/2022 planuje się utworzyć 41 oddziałów, które dysponować będą 954 miejscami. Swoją edukację w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w podstawówkach kontynuować będzie 551 dzieci, a zatem wolnych miejsc pozostaje około 400. W pierwszym etapie na wolne miejsca zakwalifikowało się 351 dzieci: 140  trzylatków, 25 czterolatków, 18 pięciolatków i 168 sześciolatków.

Nie zakwalifikowało się 35 dzieci, i są to przeważnie maluchy, których rodzice przy rekrutacji elektronicznej wybrali tylko jedną placówkę oświatową, a można wskazać kilka. W tej chwili samorząd ma więcej wolnych miejsc (51) niż chętnych (35), zatem rodzice otrzymają propozycję skorzystania z oferty innego niż wymarzone przedszkola.

Czasu na decyzję nie będzie dużo (31.05-11.06), bo także w przedszkolach nabór ma się ostatecznie zakończyć na początku lipca. Dodajmy, że do miejskich przedszkoli w pierwszej kolejności przyjmowane są maluchy mieszkające w Sochaczewie i dopiero na ostatnim etapie, gdy pojawią się wolne miejsca, mogą z nich skorzystać dzieci zamieszkujące w okolicznych gminach.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz