BUDOWLANI ZDRUZGOTANI

RUGBY Ekipa Orkana Sochaczew pewnie pokonała na wyjeździe, w meczu XIV kolejki Ekstraligi Rugby, ekipę Budowlanych Lublin 39:13. Pierwsza połowa była wyrównana. Gospodarze po rzucie karnym wyszli na prowadzenie. Orkan szybko jednak dogonił rywali.

Przez siedem minut, po żółtych kartkach Jakuba Budnika i Bartłomieja Sadowskiego, sochaczewska ekipa broniła się w trzynastu. Lubliniacy zmarnowali szansę gry w przewadze. Ostatecznie do przerwy to Orkan, po dwóch przyłożeniach, prowadził 12:10.

Początek drugiej części gry nie przyniósł nic nowego. Dopiero w 51. minucie po celnym karnym Budowlani wyszli na minimalne prowadzenie 13:12. Były to ostatnie punkty gospodarzy w tym spotkaniu. Ostatnie pół godziny należało do Orkana. Sochaczewianie zdobyli w tym czasie cztery przyłożenia i pewnie, z ofensywnym punktem bonusowym, pokonali rywali.

– Ogromnie cieszę się z tego wyniku i dobrej postawy drużyny, przede wszystkim w drugiej części gry. Obawialiśmy się tego meczu. Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy zagrać z drużyną, która prezentowała w ostatnim czasie bardzo dobre rugby. Był to dla nas bardzo ważny mecz, zarówno pod względem psychologicznym, jak i ułożenia obu ekip w tabeli Ekstraligi – mówił po spotkaniu trener RCO, Maciej Brażuk.

Po 14. kolejkach Rugby Club Orkan Sochaczew, z 36 punktami na koncie, zajmuje piąte miejsce w tabeli Ekstraligi. Kolejne spotkanie drużyna Macieja Brażuka zagra na stadionie przy ul. Warszawskiej w niedzielę 23 maja. Orkan zmierzy się z gdyńska Arką. Czy uda się pokonać „Buldogi” w tak dobrym stylu, jak ekipę z Lublina?

Edach Budowlani Lublin – RC Orkan Sochaczew 13:39 (10:12)

Punkty: Steenkamp 14, Pawłowski 5, Jansen 5, Rakowski 5, Budnik 5, Gadomski 5

Skład Orkana: Marcin Krześniak, Bartłomiej Sadowski, Michał Szwarc, Kacper Wróbel (Łukasz Chain), Radosław Rakowski (Krystian Mechecki), Pieter Willem Steenkamp, Adrian Pętlak, Edwin Jansen, Kamil Dudkowski (Adam Szwarc), Jakub Budnik, Mateusz Pawłowski (Artem Zarovnyi), Andre Meyer (Nahuel Aluhe Dovalo Villegas), Michał Polakowski (Kamil Zieliński), Michał Gadomski, Miguel Julio Leiger (Antoni Gołębiowski).