Bieg w rocznicę śmierci Sylwestra Rozdżestwieńskiego

W przeddzień rocznicy śmierci Sylwestra Rozdżestwieńskiego odbył się ósmy Sztafetowy Bieg jego pamięci. Trasa rozpoczęła się na stadionie MOSiR-u w Sochaczewie od marszobiegu wokół stadionu a następnie uczestnicy przejechali autokarami oraz przejechali rowerami do Szkoły Podstawowej w Żukowie, skąd przemiennie reprezentacja młodzieży i dorosłych pokonywała trasę biegnąc aż do Iłowa na cmentarz, gdzie pochowany jest S. Rozdżestwieński.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, które jest jednym z organizatorów tego sportowego wydarzenia zorganizowało Bieg w piątek, 14 maja. Pogoda dopisała tak jak i sami uczestnicy. W Biegu wzięli udział uczniowie szkół z gminy: Iłów i Młodzieszyn, przyjaciele i znajomi pana Sylwestra a także samorządowcy, dyrektorzy szkół i nauczyciele.

Na płycie MOSiR-u biegaczy dopingował m.in. poseł Maciej Małecki, który w ciepłych i serdecznych słowach wspominał swoją znajomość z panem Sylwestrem, podkreślając jak bardzo kochał swoją pracę i sport. Ponadto, obecni byli m.in. Anna Pawłowska, z-ca dyrektora MOSiR-u i jednocześnie członek Zarządu Powiatu, zastępca komendanta sochaczewskiej straży pożarnej Wiesław Gorzki. Całą trasę z Sochaczewa do Iłowa rowerem pokonał Jan Kraśniewski, wójt gminy Iłów. Na cmentarzu w Iłowie z kolei wójta gminy Młodzieszyn reprezentowała sekretarz Anna Sobieraj. Kwiaty na grobie Sylwestra złożyli m.in. w imieniu posła M. Małeckiego – dyrektor jego biura Michał Orliński a także wiceprzewodniczący Rady Gminy Iłów Przemysław Wasilewski. Znicze od samorządu powiatowego zapalili radni – Aneta Roskosz i Filip Kopka. Nie zabrakło radnych z gminy Iłów, dyrektorów szkół z Iłowa, Młodzieszyna i Kamiona, byli też pracownicy Urzędu Gminy w Iłowie, w tym sekretarz Katarzyna Michalska czy dyrektor GOK-u Małgorzata Kunz. Całą trasę Biegu zabezpieczali strażacy z OSP Iłów i Młodzieszyn a nad sprawnym przebiegiem i organizacją wydarzenia czuwał Zenon Grąbczewski ze Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Prosto z cmentarza uczestnicy Biegu udali się na teren hali sportowej w Iłowie a tam czekała

na nich ciepła grochówka oraz pokazy strażackie, w tym m.in. z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Był też czas na wspominanie osoby Sylwestra Rozdżestwieńskiego m.in. poprzez przygotowaną prezentację multimedialną.

To sportowe wydarzenie miało na celu uczczenie pamięci wielkiego sympatyka sportu, który zmarł 15 maja 2013 roku, przeżywszy 72 lata. Niektórzy pokonują tę niespełna 30 kilometrową trasę biegnąc, inni rowerem a niektórzy samochodem. Wszystko po to, by uczcić jego pamięć. Był on honorowym obywatelem miasta Sochaczew oraz gminy Iłów, pedagogiem, dziennikarzem radiowym, spikerem i komentatorem wielu wydarzeń sportowych – tych szkolnych, jak i imprez ogólnopolskich. Komentował też chętnie zawody osób niepełnosprawnych, zawody sportowe drużyn strażackich, nie odmawiał nigdy prowadzenia spikerki podczas turniejów tenisa stołowego czy imprez okolicznościowych połączonych z rekreacją. Przeprowadził setki wywiadów ze znanymi sportowcami i ich trenerami, m.in. medalistami olimpijskimi, mistrzami świata i Polski.

Organizatorem Sztafetowego Biegu było: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Urząd Gminy Młodzieszyn, Urząd Gminy Iłów, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Sochaczewie oraz OSP z terenu gmin Młodzieszyn i Iłów oraz Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość”, członkowie sekcji LA OKS „Skra” oddział Sochaczew i Miejski Ośrodek Spotu i Rekreacji w Sochaczewie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz