Bieg Pamięci w rocznicę śmierci Sylwestra Rozdżestwieńskiego

Reklamy

W minionym roku, w listopadową sobotę powinna odbyć się ósma edycja Sztafetowego Biegu Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany. Dlatego zrodził się pomysł, by w okolicy rocznicy śmierci, która przypada na 15 maja tę imprezę wznowić.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, które jest jednym z organizatorów tego sportowego wydarzenia zaproponowało datę 14 maja na zorganizowanie biegu ze startem w Sochaczewie a metą w Iłowie. I tak, w najbliższy piątek sympatycy, przyjaciele, ale też samorządowcy i młodzież wezmą udział w Sztafetowym Biegu. Start tradycyjnie przewidziano na terenie MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej o godz. 8.45. Następnie, uczestnicy jak zawsze pokonają marszobiegiem rundę wokół stadionu a następnie zostaną przewiezieni autokarem pod Szkołę Podstawową w Żukowie, gdzie śp. Sylwester Rozdżestwieński był wieloletnim dyrektorem szkoły i stąd uczestnicy wymieniając się będą pokonywać trasę przez Mistrzewice, Młodzieszyn, Budy Stare do Iłowa. Tu najpierw wszyscy na miejscowym cmentarzu złożą kwiaty i zapalą znicze na grobie zmarłego. W całym Biegu nie liczy się czas, ani zwycięzca – chodzi o dobrą sportową rywalizację fair play, a przede wszystkim uczczenie pamięci wielkiego sympatyka sportu, który zmarł 15 maja 2013 roku, przeżywszy 72 lata.

To sportowe wydarzenie, które w tym roku zorganizowane zostanie w pełnym reżimie sanitarnym i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności oraz bezpieczeństwa, związanego z obostrzeniami i walką z Covidem-19, każdego roku skupia około 50 a nawet i 100 uczestników. Niektórzy pokonują trasę biegnąc, inni rowerem a niektórzy samochodem. Wszystko po to, by uczcić pamięć Sylwestra Rozdżestwieńskiego – honorowego obywatela miasta Sochaczew oraz gminy Iłów, pedagoga, wychowawcy kilku pokoleń, dziennikarza radiowego, spikera i komentatora wielu wydarzeń sportowych – tych szkolnych, jak i imprez ogólnopolskich, w tym lekkoatletycznych – w całym kraju. Komentował też chętnie zawody osób niepełnosprawnych, zawody sportowe drużyn strażackich, nie odmawiał nigdy prowadzenia spikerki podczas turniejów tenisa stołowego czy imprez okolicznościowych połączonych z rekreacją. Przeprowadził setki wywiadów ze znanymi sportowcami i ich trenerami, m.in. medalistami olimpijskimi, mistrzami świata i Polski. Czynnie udzielał się społecznie.

Podczas piątkowego Biegu już na miejscu w Iłowie w zależności od pogody (na świeżym powietrzu lub budynku szkoły) organizatorzy zaplanowali przybliżenie postaci i działalności śp. S. Rozdżestwieńskiego. Odbędzie się też pokaz z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą zaprezentują strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna w Iłowie pokaże jak wygląda ich praca przy wypadku samochodowym – zadanie to będzie wykonywane na wraku pojazdu osobowego.

Organizatorem Sztafetowego Biegu jest: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Urząd Gminy Młodzieszyn, Urząd Gminy Iłów, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Sochaczewie oraz OSP z terenu gmin Młodzieszyn i Iłów oraz Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość”, członkowie sekcji LA OKS „Skra” oddział Sochaczew i Miejski Ośrodek Spotu i Rekreacji w Sochaczewie.

Do zobaczenia na starcie o 8.45 w piątek na terenie MOSiR-u.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz