Zwolnią z podatku.

SOCHACZEW Miejski samorząd po raz kolejny wychodzi naprzeciw sochaczewskim firmom, które w wyniku wprowadzonych obostrzeń antycovidowych musiały z dnia na dzień zaprzestać działalności.

Otóż na najbliższą sesję Rady Miejskiej trafi uchwała dotycząca zwolnienia z podatku od nieruchomości za listopad i grudzień. Jeśli uchwała zyska aprobatę rady, osoby prawne, które zechcą skorzystać ze zwolnienia, złożą w UM jedynie korektę deklaracji podatkowej uwzględniającą ten miesięczny okres z zerowym podatkiem.

Jak informuje Urząd Miejski, 10 listopada do dyrektorów miejskich jednostek, które komercyjnie wynajmują firmom pomieszczenia lub lokale usługowe, przesłano rekomendację, by przedsiębiorcom zmuszonym do zawieszenia działalności obniżyli o 99 procent czynsz za listopad i grudzień. Najemcy muszą jedynie złożyć stosowny wniosek u dyrektora ZGK, MOSiR czy SCK.

Uważam, że naszym obowiązkiem jest zacisnąć pasa i wspomóc tych, którzy z dnia na dzień zmuszeni byli zawiesić swą aktywność. Nie mamy wielu narzędzi, by im pomóc, ale wykorzystujemy wszystkie, jakie istnieją – mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

opr. atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz