Znów zagra Motoserce.

Znamy datę oraz wstępny program Sochaczewskiego Motoserca 2020, organizowanego przez motocyklistów Boruta MC. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się na terenach Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz bulwarów nad Bzurą. 

Motoserce to inicjatywa Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych, a jej najważniejszym atrybutem jest promowanie idei krwiodawstwa oraz czynna zbiórka krwi. Na przestrzeni 11 lat motocykliści na terenie całej Polski zebrali ponad 30 000 litrów krwi. Od kilku lat organizatorem Motoserca w naszym mieście jest Klub Motocyklowy Boruta MC Poland. Podczas sochaczewskich odsłon wydarzenia zebrano ponad 650 litrów krwi, a sama akcja charytatywna nabrała jeszcze większego rozmachu.

Zawsze przy okazji imprezy zbierane są także środki na pomoc komuś potrzebującemu. Sochaczewianie pomagali już m.in. Monice Wielgus, Mateuszowi Piskorowskiemu, Rafałowi Kunickiemu, Michałkowi Flakowskiemu, Tomaszowi Sołdaczukowi i dzieciakom z Erminowa. W ubiegłorocznej edycji motocykliści zbierali na leczenie chorego na hiperinsulinizm Mikołaja Rokickiego, który doczekał się właśnie upragnionej operacji. W tym roku przewidziano zbiórkę na dalszy ciąg leczenia Mai Kapłon.

W niedzielę 26 kwietnia, od godz. 10.00, sochaczewskie Motoserce zagra na terenach Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz, po raz pierwszy, na bulwarach nad Bzurą. W programie znajdą się m.in. koncerty, pokazy służb mundurowych, animacje dla najmłodszych, pokazy motoryzacji, przejazdy koleją wąskotorową.

UM Sochaczew

fot. Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz