Znamy laureata powiatowej edycji „8 Wspaniałych”.

Ponownie bez uroczystej gali obejdzie się XV finał powiatowej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. W zaostrzonym reżimie sanitarnych, podobnie jak przed rokiem konkurs na najlepszego wolontariusza został przeprowadzony zdalnie. Członkowie komisji konkursowej otrzymali w marcu wszystkie zgłoszenia z załącznikami opisującymi kandydatów – drogą elektroniczną i na podstawie tychże dokumentów dokonali wyboru laureata.

Poprzedni rok mocno ograniczył młodym wolontariuszom ich pracę i docieranie z pomocą do wielu instytucji społecznych. Fundacja „Świat na Tak”, która jest organizatorem Konkursu na szczeblu ogólnopolskim postanowiła jednak, że tegoroczna edycja się odbędzie. Na szczeblu powiatowym już konkurs został rozstrzygnięty, i jak informuje Monika Kacprzak z Komitetu Organizacyjnego z terenu powiatu sochaczewskiego do udziału w nim zgłoszono 8 uczestników – są to uczniowie szkół ponadpodstawowych i to spośród nich wyłoniono jednego laureata. Zgłoszono też 4 młodych wolontariuszy w kategorii „Ósemeczki”.

Podczas eliminacji ogólnopolskich powiat sochaczewski reprezentować będzie – Jarosław Głodek, który został laureatem powiatowej XV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”.

                                                                                                               Jarosław Głodek jest uczniem III klasy Szkoły Branżowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w zawodzie piekarza. Przez dwa i poł roku spędzone w tej szkole dał się poznać jako osoba zrównoważona, pomocna, umiejąca zachować się odpowiednio do sytuacji a jednocześnie pełna entuzjazmu i chęci do działania. Już od pierwszej klasy wykazywał się wyjątkowym zaangażowanie w życie klasy i szkoły. Aktywnie uczestniczył w takich akcjach jak WOŚP, Góra Grosza, Szlachetna Paczka i innych skierowanych na pomoc potrzebującym. Pomimo prowadzenia tak intensywnej działalności wolontariackiej nie zaniedbuje swoich szkolnych obowiązków, ma dobrą średnią ocen oraz wzorowe zachowanie. Jest osobą, która swoją postawą i aktywnością pozytywnie wpływa na otoczenie.

Współpracuje na co dzień m.in. z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą w Giżycach, Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie, Caritasem, Domem Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, Miejskim Ośrodkiem Sporu i Rekreacji. Za propagowanie i wspieranie wielu akcji społecznych i nie tylko na terenie miasta został wyróżniony w 2019 roku przez burmistrza Sochaczewa. Od 4 lat jest wolontariuszem przy dawnym MOPS-się (obecnie CUS).

O swoich zainteresowaniach Jarek pisze, że głównie jest to wolontariat, a także muzyka czytanie książek, jazda na rowerze czy gra na gitarze oraz spacery i spędzanie czasu ze znajomymi. Podczas pandemii pomagał jednej z rodzin będącej w kwarantannie wyprowadzać psa na spacer. Wszystkie instytucje, z którymi współpracuje wskazały same pozytywne rekomendacje dla postawy i działań wolontariackich, podejmowanych przez Jarka. Komisja konkursowa też dostrzegła tę pracę, przyznając mu najwięcej punktów w całym zestawieniu zgłoszonych do konkursu wolontariuszy.

Finał ogólnopolski już 8 kwietnia. Komisja zbierze się w Warszawie i będzie łączyć się z kandydatami online przez Teamsy. Trzymamy kciuki za naszego laureta.

A oto nazwiska tegorocznych nagrodzonych, zgłoszonych do udziału w powiatowej edycji młodych wolontariuszy: „Ósemeczki – Tomasz Ambroziak, Zuzanna Gomoliszek, Jakub Kacprzak, Bartosz Żakowski. W starszej grupie finałowej wyróżniono wszystkich uczestników a są to: Julia Czarnecka, Jarosław Głodek – laureat, Aleksandra Kuty, Wiktor Pawlak, Roxana Pietrzak-Guźba, Julia Sztubecka, Julia Tymorek, Tomasz Zawadzki.

Warto w tym miejscu nadmienić, iż Konkurs ten od samego początku wspiera Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, ale również samorządy gmin i miasta Sochaczew.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz