Znajdą nowy dom.

fot.archiwum

SOCHACZEW W związku ze zbliżającym się ostatecznym terminem zamknięcia schroniska „Azorek”, o przyczynach którego już wielokrotnie pisaliśmy, Urząd Miejski ogłosił przetarg na zapewnienie żyjącym w nim zwierzętom pełnej, dożywotniej opieki.

Do przetargu przystąpiły dwa podmioty prowadzące schroniska – Tomvet Psiakowo z Łowicza (3800 zł za jedno zwierzę) oraz SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna (3500 zł). Postępowanie wygrał płocki SUEZ.

Płockie schronisko będzie tym samym musiało wywiązać się z długiej listy wymagań postawionych mu przez Urząd Miejski w Sochaczewie. Ma zapewnić psom i kotom całodobową opiekę (w tym weterynaryjną), całodobowy dostęp do świeżej wody, prowadzić szczegółową ewidencję zwierząt, zadbać o ich właściwe wyżywienie, w boksach będą mogły przebywać nie więcej niż dwa psy. Schronisko ma też troszczyć się o odpowiednią socjalizację zwierząt i aktywnie poszukiwać rodzin gotowych przyjąć je pod swój dach. Co najmniej raz na dwa tygodnie urząd ma otrzymywać informację o stanie zdrowia zwierząt, adopcjach, postępach w leczeniu.

W nowej lokalizacji swój dom znajdzie 26 psów i 7 kotów nadal mieszkających w Kożuszkach Parceli, chyba że w najbliższych dniach trafią do adopcji, do czego zachęcamy.

opr. es

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz