ZMODERNIZUJĄ   STADION BZURY

Mamy świetną wiadomość dla Klubu Sportowego Bzura i wszystkich mieszkańców Chodakowa. Stadion przy ulicy Chopina czeka w najbliższych latach poważna przebudowa. Jej zakres ma być konsultowany nie tylko z środowiskiem sportowym tej dzielnicy, ale i mieszkańcami tej dzielnicy.

31 marca przed wejściem na stadion przy ulicy Chopina minister Maciej Małecki przekazał burmistrzowi Piotrowi Osieckiemu symboliczny czek na 600 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W spotkaniu uczestniczyli również Michał Orliński – dyrektor biura poselskiego Macieja Małeckiego, radna miejska Selena Majcher oraz Marcin Lewandowski – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Odbudowy Chodakowa.

Kolejny raz dziękuję za pomoc, jaka płynie od rządu do samorządów. Cieszę się, że to wsparcie dotarło do Sochaczewa nie po raz pierwszy i mam nadzieję, nie ostatni. Środki przeznaczymy na modernizację ważnego obiektu w naszym mieście, obiektu z piękną historią. Stadion w Chodakowie wymaga, potrzebuje i zasługuje na te prace – stwierdził Piotr Osiecki.

– To prawda, Chodaków zasługuje na nowoczesny i funkcjonalny stadion. Taki, który będzie oddawał klimat dzielnicy, a kiedyś miasta Chodaków z tak pięknymi tradycjami sportowymi. Przekazane przez rząd PiS 600 tysięcy złotych, to pierwszy krok do budowy praktycznie nowego obiektu w Chodakowie. Jako poseł będę zabiegał o kolejne środki na to przedsięwzięcie. Chciałbym, aby ten stadion był wizytówką Chodakowa i całego Sochaczewa. Żeby mogli z niego korzystać zarówno sportowcy jak i całe rodziny – mówił poseł Maciej Małecki.

Przebudowa chodakowskiego obiektu jest wpisana do budżetu na 2021 rok, gdyż to jeden ze zwycięskich projektów ostatniej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Plan zakłada demontaż i wykonanie metalowego ogrodzenia obiektu z bramą i furtką o długości około 290 metrów. Zostaną również odtworzone trybuny – ławki dla kibiców o konstrukcji metalowej z drewnianymi ławami do siedzenia o długości 90 metrów. Do tego dojdzie remont kasy biletowej, z doprowadzeniem energii elektrycznej oraz modernizacja bramy wjazdowej na stadion. Przewidziano także zakup i montaż nowych kabin dla zawodników rezerwowych oraz zakup profesjonalnego wózka do malowania linii na murawie. W planach jest również utwardzenie kostką brukową wjazdu na teren stadionu od strony pasażu Duplickiego oraz stworzenie utwardzonych miejsc parkingowych, których powierzchnia wyniesie około 600 m. kw.

Ale na tym się nie skończy. Miasto planuje modernizację całego kompleksu sportowego zlokalizowanego przy ul. Chopina 101. Żeby móc ją rozpocząć potrzebna będzie jednak wpierw dokumentacja projektowa.

W najbliższym czasie przedstawię radnym projekt zmian w budżecie, które pozwolą zabezpieczyć środki na dokumentację projektową. Plany powstaną w konsultacji ze środowiskiem sportowym chodakowskiego klubu i mieszkańcami tej części miasta. Jeśli rada wyrazi zgodę, ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, projekt powinien być gotowy w 2022 roku i obejmie kompleksową przebudowę całego stadionu wraz z zapleczem sportowym. Będziemy mieli do czynienia z nową jakością, z zupełnie nowym obiektem. Prace budowlane powinny rozpocząć się w pierwszym półroczu 2023 roku – tłumaczy Piotr Osiecki.

Podczas spotkania do prac nad projektem chodakowskiego stadionu zaproszono całą lokalną społeczność. – Już teraz wspiera nas Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Odbudowy Chodakowa. Dziękuję za cenne sugestie prezesowi Marcinowi Lewandowskiemu – Maciej Małecki.

UM /opr. jur

Fot.: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz