Zmiany w oświetleniu.

fot.pixabay

IŁÓW Zgodnie z decyzja wójta Jana Kraśniewskiego w kwietniu podpisana została nowa umowa na instalację 109 lamp ulicznych w miejscowościach według zgłoszonego wykazu. Jednocześnie, aby zmniejszyć koszty zapadła decyzja o ograniczeniu czasu włączania oświetlenia.

Z tabela kosztów, jak zaznacza wójt Kraśniewski, wynika, że koszty oświetlenia w gminie Iłów w 2019 roku przyjęte były na około 600 tys. złotych, a plan w budżecie na bieżący rok to 2/3 tej kwoty. Sam koszt energii w tym roku zaplanowany jest na 140 tys. złotych (w biegłym roku buło to prawie 20 tys. mniej) i to przy założeniu wzrostu cen. Z kolei koszty konserwacji to 240 tys. złotych. Rok temu było to 200 tys. złotych więcej.

­– Wszystkie lampy do końca roku będą już aktywne. Z podpisaniem umowy na dodatkowe oświetlenie wiążę nadzieję na to, że w niektórych sołectwach wykorzystanie funduszu sołeckiego zostanie ograniczone zarówno w bieżącym, jak i w przyszłym roku. Proszę sołtysów o przeanalizowanie takich możliwości, bo brakuje w budżecie środków na wkład własny do inwestycji dotowanych. W przyszłym roku będę podejmował próby rozszerzania oświetlenia w innych miejscowościach, a tam gdzie koszty instalacji będą wysokie, przewidywane są lampy fotowoltaiczne – informuje mieszkańców Jan Kraśniewski.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz