Zmiany w lokalach wyborczych.

fot.pixabay
Reklamy

PAPROTNIA Odkąd marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że tegoroczne wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca, ruszyła machina organizacyjna do prawnego przeprowadzenia głosowania. Urząd Gminy w Teresinie pracuje m.in. nad organizacją lokali wyborczych.

O ile te pozostaną raczej w swoich dotychczasowych miejscach, to kłopot pojawia się w przypadku lokali w Szkole Podstawowej w Paprotni. Otóż trwa inwestycja polegająca na rozbudowie tej placówki, a to oznacza, że biorąc też pod uwagę konieczność zapewnienia oddzielnych wejść do Komisji Wyborczych, miejsce głosowania się zmieni. W związku z tym, z informacji jakie podaje Urząd Gminy, wyborcy z Lisic, Pawłowic 1-71, od 96 do końca, Seroki-Wieś, Ludwikowa i Serok-Parceli głosujący w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8, swój głos na kandydata na Prezydenta RP oddać będą mogli tym razem w budynku OSP Paprotnia przy ul. Kampinoskiej 2.

Informujemy, że lokal w OSP Paprotnia znajduje się na I piętrze i nie jest dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Aby wyborca niepełnosprawny mógł bezpiecznie zagłosować, jeżeli chce to zrobić osobiście, należy go dopisać w Urzędzie Gminy do spisu wyborców w obwodzie, w którym lokal jest dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych np. w obwodzie nr 6 w Paprotni – wyjaśniają jednocześnie urzędnicy.

Dodajmy jednak, że wyborcy z Izbisk będą mogli zagłosować w Szkole Podstawowej w Paprotni, czyli tam, gdzie dotychczas. Natomiast wyborcy z Paprotni do uczestnictwa w głosowaniu zostaną zaproszeni do lokalu znajdującego się w szkolnej sali gimnastycznej.

odol

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz