Zmiany w kursowaniu autobusów miejskich.

fot. archiwum

Po zebraniu pierwszych uwag i sugestii dotyczących nowego, obowiązującego od 1 września rozkładu jazdy, dziś w ratuszu odbyło się spotkanie burmistrza, naczelnika Wydziału Infrastruktury Miejskiej i dyrektora ZKM poświęcone zmianom, o jakie telefonicznie i mailowo zwracali się pasażerowie.

Burmistrz zdecydował, że należy dokonać pilnych zmian i część z nich wejdzie w życie jutro, a część od najbliższego poniedziałku. To odpowiedź na uwagi rodziców, że szkoły zmieniły godziny rozpoczęcia zajęć, a ponadto, przez covid-19, istnieją limity pasażerów w komunikacji miejskiej. Do ratusza dotarły sygnały, że trudno wejść do autobusu w porannych godzinach szczytu, dlatego już od jutra zdublowane będą poranne kursy dwóch autobusów, nr 6 i linii LD.

Na trasy wyjdzie autobus linii nr 6 BIS, który wyruszy o godz. 7.13 z przystanku Energomontaż i zabierze dzieci do szkół w centrum i w Chodakowie. Pojedzie trasą od Energomontażu przez 15 Sierpnia –Łuszczewskich- PKP – aleję 600-lecia, osiedle Victoria i Kistki do Chodakowa. Jego ostatni przystanek Chodaków k/ kościoła.

Linia LD BIS będzie wyruszała z osiedla Korczaka o godzinie 7.15. Autobus pojedzie ulicą Wyszogrodzką – Chodakowską – Chopina – 600-lecia – Piłsudskiego i skończy bieg o 7.39 na stacji PKP.

Z kolei od poniedziałku 7 września linie 6 BIS i LD BIS  wesprze linia nr 8, która w każdy dzień nauki szkolnej, na zasadzie wahadła, ma kursować między 6.00 a 16.45. O 6.00 rano „ósemka” wyruszy z osiedla Korczaka, pojedzie ulicą Wyszogrodzką i na rondzie skręci w lewo, by zabrać pasażerów z okrąglaka. Stamtąd pojedzie ulicą Chodakowską i Mostową w kierunku Gawłowskiej, zabierze pasażerów z przystanków przy Rumiankowej, skręci na szpital, a stamtąd pojedzie na plac św. Dominika i skończy kurs pod dworcem PKP.

W tym wahadle będzie wyjątek, bo „ósemka” ma wykonać jeden wydłużony kurs, który pozwoli przewieźć na osiedla za Bzurą także uczniów ze szkół w Boryszewie kończących zajęcia po godzinie 14.00.  O 14.05 autobus linii nr 8 ruszy z PKP w kierunku Energomontażu, a stamtąd o 14.25 pojedzie trasą – ulica 15 Sierpnia, PKP, Licealna, Traugutta, plac Kościuszki, Gawłowska, szpital, ulica Rumiankowa, Gawłowska, okrąglak w Chodakowie i powrót ulicą Chodakowską na osiedle Korczaka. Łącznie w ciągu dnia linia nr 8 wykona dwanaście dodatkowych kursów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz