Zmarła Barbara Wachowicz.

Barbara Wachowicz zmarła w czwartek, 7 czerwca w wieku 81 lat. Znana była Sochaczewianom z corocznych przyjazdów z wieczorami autorskimi. Z pasją i ogromnym zaangażowaniem prezentowała w Kramnicach Miejskich swoje książki o wielkich Polakach. Ostatnią wizytę złożyła tuż przed Bożym Narodzeniem 2017 roku promując swą książkę „Wigilie Polskie”.

Barbara Wachowicz była dziennikarką, autorką książek, wystaw, spektakli, programów telewizyjnych i radiowych. Obdarzona tytułem „Pisarki losu polskiego”, laureatka wielu nagród, a wśród nich – Polskiego Nobla – TOTUS. Była też Honorową Obywatelką Miasta Stołecznego Warszawy, Kawalerem Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Uśmiechu.

Zajmowała się głównie twórczością i życiem m.in. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego, Tadeusza Kościuszki i wybitnych postaci harcerstwa (sama należała do ZHP). Przed laty opublikowała cykl reportaży w „Przekroju” poświęconych wybitnym postaciom z naszej przeszłości.

Jej postać, wieczory z nią organizowane i koncerty są niezapomniane i ogromnie wzruszające. Trudno będzie ją zapomnieć i tego, że już jej nie zobaczymy w Sochaczewie – wspomniała jedna z czytelniczek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie, uczestniczka spotkań z pisarką.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz