Zmarł Bogdan Pietrak.

W poniedziałek, 5 października, zmarł Bogdan Pietrak, jeden z założycieli sekcji rugby w Sochaczewie, wychowawca i trener wielu pokoleń sochaczewskich rugbistów. Odszedł w wieku 72 lat.
Bogdan Pietrak wspólnie z bratem Ireneuszem, Edwardem Grzelakiem oraz zmarłym przed kilkoma tygodniami Marianem Wendkowskim był założycielem sekcji rugby w Sochaczewie, powstałej jesienią 1971 roku.
Jako zawodnik grał do 1978 roku. Następnie pozostał w klubie jako trener i wychowawca wielu pokoleń młodzieży. W 1979 prowadząc drużynę juniorów Orkana Sochaczew zdobył pierwszy w historii klubu złoty medal mistrzostw Polski. W latach 1979-1981 był także drugim szkoleniowcem reprezentacji Polski juniorów. Z kolei w latach 1983-2001 pełnił rolę sędziego rugby. W 1982 roku odznaczony został złotą odznaką Polskiego Związku Rugby; w latach 1996-2004 zasiadał również w zarządzie związku.
Do końca związany ze swoim rodzimym klubem – Orkanem Sochaczew. Jeszcze podczas ostatniego meczu w Sochaczewie z drużyną Edach Budowlani Lublin, 20 września br. pełnił rolę spikera na stadionie przy ul. Warszawskiej.
W 2019 roku wspólnie z bratem Ireneuszem otrzymał nagrodę „Przyjaciela Sportu” przyznaną mu przez czytelników „Expressu Sochaczewskiego” w plebiscycie „Sportowiec Roku”.
UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz