Złote Gody 2020.

fot.pixabay
Reklamy

Tegoroczne obchody Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Gminie Iłów, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, były inne niż dotychczas.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły ze sobą 50 lat w jednym związku małżeńskim i jest przyznawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach.
W bieżącym roku nie było wspólnej uroczystości. Jubilatom, którzy wyrazili zgodę na wszczęcie procedury o nadanie medalu za długoletnie pożycie, Wójt Gminy Pan Jan Paweł Kraśniewski wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Panią Marianną Robak w dniu 10 grudnia 2020 r. dokonali odwiedzin jubilatów w ich domach, a Wójt Gminy dokonał odznaczenia Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci z rąk Wójta Gminy otrzymali również dyplomy, kwiaty i kosze słodkości.

W zaszczytnym gronie Dostojnych Jubilatów, którzy otrzymali medale znaleźli się:

Państwo Regina i Mirosław Buczek

Państwo Janina i Stanisław Kamińscy

Państwo Krystyna i Wiesław Kamińscy

Państwo  Halina i Jan Krakowiak

Państwo Halina i Stanisław Kowalik

Państwo Dorota i Waldemar Modrzejewscy

Państwo Adela i Jan Orlińscy

Państwo Marianna i Edward Świeccy

Państwo Halina i Ryszard Wojciechowscy

Państwo Elżbieta i Stanisław Załuga

Państwo Marianna  i Edward Zydlewscy

Wręczenie medali odbyła się z zachowaniem reżimów sanitarnych wprowadzonych w związku z sytuacją epidemiologiczną COVID- 19 na terenie naszego kraju.

UG Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz