Złodziejskie wyprawy.

fot. Policja symboliczne

SOCHACZEW Pod koniec lutego na jednej z posesji należącej do mieszkańców gminy Sochaczew policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sochaczewa w wieku 22 i 27 lat. Włamali się oni do pomieszczenia i ukradli elementy aluminiowe z samochodu. Zostali przyłapani na gorącym uczynku przez właścicieli nieruchomości. Obydwaj panowie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 27-latek dodatkowo odpowiadał za kradzież dwóch kompletnych silników samochodowych.

Policjanci cały czas pracowali nad sprawą obu włamywaczy z Sochaczewa i ustalili, że mężczyźni mają na sumieniu także inne przestępstwa. Z zebranego materiału wynika, że dopuścili się też kradzieży burt aluminiowych, najazdów od urządzeń stacji diagnostycznej oraz czterech kół do pojazdu osobowego.

Młodszy z podejrzanych jeździł też na gościnne, złodziejskie występy po Polsce. W czasie pobytu na terenie województwa pomorskiego ukradł telewizor wraz z pilotem. Policjantom na szczęście udało się odzyskać skradziony sprzęt. 22-latek kradł też katalizatory na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, Skierniewic, Łowicza, Płocka i Nowego Dworu Mazowieckiego. Sochaczewianinowi udowodniono też, że wyciął katalizator przy użyciu akumulatorowej szlifierki kątowej z volkswagena golfa zaparkowanego przy ul. Sienkiewicza w Sochaczewie.

Potwierdziło się też to, że dwa lata wcześniej był sprawcą kradzieży katalizatora przy stacji PKP na terenie gminy Nowa Sucha. Czy to wszystkie przestępstwa złodziejskiego duetu, nie wiadomo. Cały czas dane policyjne są sprawdzane i weryfikowane. Obu złodziejom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz